FOTO: Atkritumu poligons Getliņos

2016. gada 16. maijs plkst. 9:22
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pērn rudenī atklātā atkritumu šķirošanas rūpnīca Getliņos šobrīd jau darbojas ar pilnu jaudu un tas nesis arī augļus - vairs tikai ap 35% atkritumu tiek noglabāti kalnā, pārējie tiek pārstrāti un vesti prom no Getliņiem.

«Atkritumu plūsma tiek dalīta trijās lielās daļās – pūstošā, degošā un inertā daļa. Pūstošā daļa ir Getliņu īpašums, no kā ražojam biogāzi, siltumu, elektrību. Degošā un otrreizējā izejviela brauc no Getliņiem prom, tāpat kā inertie atkritumi, kas ir akmens, stikls, metāls. Savukārt tas, kas ir noglabājams, to noglabājam,» skaidro SIA Getliņi Eko valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Jāatgādina, ka sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīcas projektu pēc SIA Getliņi Eko pasūtījuma attīsta un turpmākos desmit gadus operēs SIA Clean R. Projekta kopējās izmaksas bija 10,2 milj. eiro, no kuriem puse ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums. Savukārt Getliņi ar Eiropas naudu atbalstu ir atvēruši sadzīves atkritumu šķirošanas centru, kur tiek šķiroti tikai no komersantiem savāktie atkritumi.

Visu rakstu Starp atkritumiem un tomātiem lasiet piektdienas, 13.maija laikrakstā Dienas Bizness (6.,7.lpp)!

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām