Nekustamais īpašums

FOTO: Audēju ielas nama izsoles sākumcena sarukusi par miljonu

Rūta Lapiņa, 09.01.2018

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) jau vairākus gadus izsolēs neizdodas pārdot jūgendstila dzīvojamo ēku Rīgā, Audēju ielā 7.

Trešdien, 10. janvārī, bija ieplānota jau kārtējā īpašuma pārdošanas izsole ar sākumcenu - 1,468 miljoni eiro. Tas ir par 1,028 miljoniem eiro mazāk nekā pirmajā izsolē 2015. gadā. Tomēr uz izsoli noteiktajā termiņā - līdz pirmdienas, 8. janvāra, plkst. 16.00, nav pieteicies neviens dalībnieks, biznesa informācijas portālu db.lv informēja VNI Korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Inta Plūmiņa.

Viņa atklāja, ka īpašuma - Audēju ielā 7 - izsoles notikušas jau vairākkārt. Izsole, kas tika plānota šī gada 10. janvārī, ir kopumā devītā, kurā piedāvāts iegādāties attiecīgo īpašumu. Pirmā izsole rīkota 2015. gada 16. jūlijā, kur īpašuma sākumcena bija 2,496 miljoni eiro. 2015. gadā bijušas vēl divas izsoles, 2016. gadā - trīs, un vēl divas 2017. gadā.

«Atkārtotu izsoļu skaits parāda reālo arhitektūras pieminekļu tirgus pieprasījumu - šādu ēku rekonstrukcija ir sarežģīta un dārga,» piebilst I. Plūmiņa.

Nekustamais īpašums Audēju ielā 7 ir ieguldīts VNĪ pamatkapitālā un līdz 2012. gadam ēkai bija nomnieks.

Saskaņā ar VNI publiskoto informāciju, ēka Audēju ielā 7, Vecrīgā, ir pirmā jūgendstila celtne Rīgā ar raksturīgiem stilizēto īrisu, ziedošu koku motīviem un maskām, celta 1899. gadā. Arhitekti - Alfrēds Ašenkampfs un Maksis Šervinskis. VNĪ atzīmē, ka ēka ir klasisks dekoratīvā jūgendstila piemērs ar asimetrisku fasāžu kārtojumu. Ēkas plānojums paredz, ka pirmajos divos stāvos atrodas veikali un biroji, bet augstāk - dzīvokļi. Patlaban ēkas pirmajā stāvā darbojas kafejnīca bārs - «Omas briljants».

«Ēkas apjomu un plastiku izceļ neliels erkers, bet dzegu balsta metāla konsoles. Augšējais stāvs veidots kā mansards, kuru apjož izteiksmīgas metāla margas,» norāda VNĪ.

Saskaņā ar neatkarīgu ekspertu vērtējumu atzīts, ka labākais īpašuma izmantošanas veids, veicot rekonstrukcijas darbus, ir pārbūvēt ēku par daudzdzīvokļu namu ar tirdzniecības telpām pirmajā stāvā, daļā otrā stāva un pagrabstāva. Tāpat atzīmēts, ka tā atrodas uz intensīvas gājēju ielas, kur ērti var piekļūt arī ar autotransportu.

Objekta sastāvā ietilpst zemesgabals ar kopējo platību 470 m2 un ēka ar kopējo platību 2026,8 m2. Ēka ir daļa no valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa «Dzīvojamo ēku komplekss».