FOTO: Audi prezentē Teslas konkurentu

2018. gada 18. septembris plkst. 9:37
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Vācijas autoražotājs Audi pirmdien prezentējis savu pirmo, pilnībā ar elektrodzinēju darbināmo automobili Audi e-tron, uzskatot, ka tas būs sīvs konkurents Tesla Model X.

Līdz ar nonākšanu sērijveida ražošanā, pieteikšanās šim auto modelim ir atklāta un jaunā elektroauto piegādes plānots sākt nākamā gada otrajā ceturksnī ASV. Auto sākumcena tiek lēsta aptuveni 75 tūkstoši ASV dolāru.

Audi e-tron ir piecas sēdvietas, divi dzinēji un standarta aprīkojumā arī pilnpiedziņas konfigurācija. Ražotājs apgalvo, ka, saskaņā ar testēšanas rezultātiem Eiropā, auto pēc uzlādes spēs veikt teju 400 kilometrus, taču ASV Vides aizardzības aģentūra to vēl nav pārbaudījusi. Auto ir 4,9 metrus garš, 1,9 metrus plats un 1,6 metrus augsts.

Elektroauto maksimālo ātrumu – nepilnus 200 km/stundā – spēs sasniegt 5,5 sekundēs, apgalvo ražotājs.

Lielākā daļa interjera iestatījumu tiks kontrolēti ar diviem skārienekrāniem. Tāpat automašīnā būs Amazon's Alexa, kas ļaus autovadītājiem un pasažieriem saņemt jaunumus, pasūtīt pārtikas preces, straumēt mūziku un audio grāmatas un piekļūt dažām gudrās mājas funkcijām, izmantojot balss vadību. Autoražotājs sola, ka klientiem būs iespēja pievienot vadītāja palīdzīglīdzekļus, kas ļaus regulēt e-tron ātrumu un attālumu no tuvumā esošiem transportlīdzekļiem sastrēgumos vai braucot pa maģistrāli.

LASI VĒL:

Audi e-tron Sportback ražošanu uzsāks 2019. gadā
Audi Q7 e-tron Latvijā nebūs lēts pirkums

Dalies ar šo rakstu