Būvniecība un īpašums

FOTO: Brenguļos būvēs trīs skandināvu tipa daudzdzīvokļu mājas

Monta Glumane, 26.07.2019

Projekta vizualizācija

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Beverīnas novada Brenguļos uzsākta daudzdzīvokļu māju un saimniecības ēku kompleksa «Ābelītes» būvniecība, biznesa portālu Db.lv informēja projekta attīstītājs, SIA «Carling» valdes priekšsēdētājs Ģirts Stablinieks.

Kā pastāstīja Ģ.Stablinieks, tad šobrīd uzsākta grunts sagatavošana un jaunnedēļ paredzēts sagatavot ēku pamatus. Plānots, ka projekts tiks pabeigts 2020. gada pavasarī.

Projekts paredz daudzdzīvokļu māju kompleksu būvniecību. Kā norādīts projekta aprakstā, tad ēkas būs bez ierastajām kāpņu telpām, bet katram dzīvoklim būs sava ieeja no ārpuses. Pirmā stāva dzīvokļiem būs terases, bet otrā stāva dzīvokļiem balkons ar stiklotām margām. Tāpat katram dzīvoklim paredzēta auto stāvvieta zem nojumes, kā arī mantu glabātuve.

SIA Carling jau gandrīz 10 gadus būvē dažāda veida dzīvojamās mājas Norvēģijā. «Mēs vēlamies padalīties ar iegūto pieredzi un uzbūvēt energoefektīvas mājas tepat pie mums, Brenguļos,» sacīja Ģ.Stablinieks.

Projektā taps 3 skandināvu tipa daudzdzīvokļu mājas. Attīstītājs norādīja, ka tās būs labi blīvētas, un dos iespēju dzīvot A klases energoefektīvos dzīvokļos. To pierādīs sertificētu iestāžu aprēķini un veiktais blīvuma tests (Blowdoor tests), ko veiks SIA Būvfizika speciālists Andris Vulāns.

Mājas tiks būvētas no koka pēc pasīvās mājas tehnoloģijām. Plānots, ka tas iedzīvotājiem dos iespēju ietaupīt uz apkures izmaksām. Māju aukstajā gada periodā apsildīs centrālā gāzes apkure un siltās grīdas visās dzīvokļa telpās. Tāpat katrā dzīvoklī tiks uzstādītas ventilācijas iekārtas ar siltuma atgūšanu.

Projekta attīstītājs norādīja, ka šobrīd interese ir liela un vienai no mājām pieteikušies jau potenciālie dzīvokļu pircēji. Starp tiem esot arī rīdzinieki, jauni pāri un pensionāri.

Vaicājot, kāpēc projekts tiek attīstīts Brenguļos, Ģ.Stablinieks atbild: «Pats esmu brengulietis, tāpēc vēlos attīstīt dzimto vietu. Šis nav biznesa, bet patriotisma projekts.»

Investīcijas projektā netiek atklātas, taču tās ir no uzņēmuma esošajiem līdzekļiem. Arī darbi tiks veikti pašu - SIA Carling spēkiem.

Plānots, ka jauno dzīvokļu platība būs no 65 līdz 78 kvadrātmetriem un to cena no 50 līdz 70 000 eiro. Dzīvoklis būs aprīkots ar visu nepieciešamo santehniku un balto apdari.