FOTO: DB karikatūrista Agra Liepiņa grāmatas Senā Latvija atvēršanas svētki

2017. gada 21. septembris plkst. 8:33
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Nākusi klajā laikraksta Dienas Bizness karikatūrista un Latvijas senvēstures pētnieka Agra Liepiņa grāmata Senā Latvija.

Grāmatā Senā Latvija apskatāmas 10. – 12. gadsimtā dzīvojušo latgaļu, zemgaļu, kuršu un lībiešu tērpu rekonstrukcijas, pilskalnu un uz tiem uzbūvēto koka piļu atveidojumi, kā arī aprakstīti daži tā laika amati – podnieka un kalēja darbnīca, tirgotāja darba rīki un lielākie tā laika tirdzniecības ceļi.

Grāmatu izdod izdevniecība Zvaigzne ABC un tas ir atkārtots un papildināts izdevums. Pirmoreiz Senā Latvija iznāca 2009. gadā grāmatu sērijas Latvijas mazā enciklopēdija ietvaros. Grāmata tika labi pirkta. Jaunais izdevums papildināts ar nodaļu par dziju krāsošanu senatnē, par krāsas nozīmi apģērba rotāšanā un varas simbolizēšanā. Tāpat jaunajam izdevumam ir greznāks vāks.

Saistībā ar valsts simtgades svinībām sabiedrībā aktualizējušies jautājumi par valstiskuma jēdziena izpratni, par agrīnajiem valstiskuma veidojumiem senatnē. Senā Latvija varētu būt ilustratīvs papildinājums šīm diskusijām.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

DB karikatūrists Agris Liepiņš izmēģina modernās tehnoloģijas
Kā top?: Laikraksta Dienas Bizness karikatūra

Dalies ar šo rakstu