FOTO: DB konference Izaicinājumi un reformas veselības aprūpē

2017. gada 14. jūnijs plkst. 11:46
Autors: Daiga Laukšteina
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Negaidīti liels konkrētu iespēju virknējums, kur ietaupīt esošos līdzekļus, un kur smelt papildus, lai novirzītu veselības aprūpei

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Dienas Biznesa konferencē Izaicinājumi un reformas veselības aprūpē kompetenti nozares eksperti, domājot par kritiski trūkstošā finansējuma piesaisti ārstniecībai, īpašu uzmanību veltīja divām trauslām stīgām. Pirmkārt, tiek likti priekšā dažādi saimnieciski risinājumi jau esošo līdzekļu sadalei. Otrkārt, ar degsmi savu viedokļu aizstāvībā konferences dalībnieki palika brīnuma gaidās, jo šodien, 14. jūnijā, valdību veidojošo partiju sadarbības padomes sēdē vajadzētu izdarīt liktenīgo izvēli par papildus finansējuma (ap 300 milj. eiro jau nākamajam gadam) avota izvēli.

Nozares pārstāvji aicina nekavējoties pieņemt šo lēmumu, lai izvairītos no veselības aprūpes sistēmas sabrukuma. Eksperti gan neizslēdz raksturīgo bēdīgo scenāriju, kad izšķiršanās tiek nomuļļāta vai pieņemts kāds puslēmums. Lai tas nenotiktu, DB veselības foruma finālā izkristalizējās arī pieci varianti, par ko balsot. Proti, 1% novirzīšana no sociālā budžeta, 1% no PVN ieņēmumiem, abi iepriekšējie kopā, treškārt, definēta atkarībā no ienākumiem diferencēta ikmēneša veselības maksājuma ieviešana, kā arī visi iepriekšminētie vienkopus. Vēršoties nevis pret, bet par, pasākuma dalībnieki balsojot izteica arī savu viedokli. Kopumā uzvarēja pirmais variants – ar 33% balsu, bet pa 24% tika otrajam un ceturtajam.

Latvijas Jūras medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Birks diskusijas sadaļā norādīja, ka no administrēšanas viedokļa vienkāršākais veids ir paņemt līdzekļus no kopējā budžeta, bet jebkurā gadījumā allaž trūkst politiskās atbildības.


Visu rakstu Puslēmumi neder lasiet 14. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām