FOTO: Db.lv viesojas atjaunotajā VEF Kultūras pilī

Autors: Rūta Lapiņa
2017. gada 10. novembris plkst. 16:51

Biznesa portālam db.lv tika dota ekskluzīva iespēja ielūkoties atjaunotajā VEF Kultūras pilī, pirms tās durvis oficiāli vērtas apmeklētājiem.

VEF Kultūras pils remontdarbu veicēji - SIA «Velve» - ēku nodevuši ekspluatācijā jau novembra pirmajos datumos. Pašlaik telpās ievācas VEF Kultūras pils, strādniekiem ēkā izkārtojot mēbeles, iekārtojot garderobi utml.

Būvdarbu vadītājs Aleksejs Tokarevs stāstīja, ka resturācijas darbi kopumā veikti sešās telpās - galvenajā vestibilā, hallē, Lielajā zālē, Kamerzālē, Spoguļzālē un abās kāpņutelpās. Restaurēti arī dažādi objekti - letes garderobēs, gaismekļi, durvis u.c. A. Tokarevs atklāja, ka plastmasas gaismekļu, kas rotā garderobes griestus, restaurācijā meklētas visdažādāko veidu tehnoloģijas, tostarp izmantots 3D printeris un lāzergriešana.

Turpmāk VEF Kultūras pils kafejnīcā uz vietas ēdienus negatavos, tādējādi izdevies samazināt virtuves zonu, uz kā rēķina izveidots lifts.

Restaurācijas darbi atklāja, ka iepriekš remontdarbi veikti, vienkārši klājot pāri nākamo krāsas kārtu, nereti pavisam citā tonī. Kādā telpā tā mainīts arī grīdas segums - linolejam sekojis parkets, tad atkal linolejs, virs kura bijis parkets. Vienā no telpām saglabāts arī vēsturiskais parkets. Kopumā ēkā ir pieci dažādi parketa veidi.

Vairākās vietās interesenti varēs iepazīties un salīdzināt materiālus un krāsas, kas konkrēto telpu klājuši, jo izveidoti vēsturisko apdares slāņu ekspozīcijas laukumi.

Būvdarbu vadītājs atklāja arī interesantu faktu par zāles izmēros apjomīgo lustru - bija nepieciešami trīs automašīnu «Volkswagen Golf» bagāžnieki, lai to izjauktā veidā nogādātu uz restaurācijas darbu veikšanas vietu. Renovētās VEF Kultūras pils atklāšana ir plānota šā gada 17.-18. novembrī.

Saskaņā ar sākotnējo informāciju kopējās projekta izmaksas ar PVN ir aptuveni 11 miljoni eiro, taču augusta sākumā secināts, ka būtu jāveic neplānoti papildu ieguldījumi, tādējādi kopējās izmaksas sasniegs 12,1 miljonu eiro.

Pagājušā gada 2.maijā tika sākta VEF Kultūras pils rekonstrukcija un restaurācija. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA «Velve», projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas kultūras pils lielajā zālē būs 805 skatītāju vietas, tajā skaitā 18 cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Mazā zālē ir paredzētas 97 vietas un 3 vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Savukārt radošo kolektīvu telpās vienlaicīgi varēs atrasties ap 400 dalībnieku.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāde VEF Kultūras pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960.gadam. Ēkas kopējā platība ir 6878 kvadrātmetri. Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību sāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējas un vecākās paaudzes rīdzinieki.

LASI ARĪ:

VEF Kultūras pils rekonstrukciju pabeigs oktobrī

Rīgas dome piešķirs papildu 702 870 eiro VEF Kultūras pils remontdarbiem

Papildināts - FOTO: VEF kultūras pils prasa neplānotus ieguldījumus viena miljona apmērā

Vēl nepabeigtās VEF Kultūras pils telpas jau pilnībā rezervētas līdz gada beigām

VEF kultūras pils rekonstrukcija fotogrāfijās