Nekustamais īpašums

FOTO: DB viesojas vērienīgajā Jaunās Teikas kvartālā

Ingrīda Drazdovska, 06.01.2020

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2020.gadā nekustamā īpašuma kompānija "Hanner" pabeigs Jaunās Teikas kvartālu, citu attīstības plānu tai pagaidām nav, ņemot vērā ne pārāk spožo situāciju tirgū.

Paralēli šobrīd uzņēmums pabeidz dzīvojamās mājas Vesetas ielā 26 pēdējo dzīvokļu pārdošanu, kā arī turpina pārvaldīt biroju centru "Place Eleven" Skanstes apkaimē.

Jaunā Teika atrodas Rīgā, aiz VEF kultūras pils un LMT ēkas; starp Gustava Zemgala gatvi un Ropažu ielu. Noslēgumam tuvojas 16 stāvu biroju ēkas "Henrihs" un pēdējās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecība. Iznomājamā biroju platība "Henrihā" ir 22,3 tūkst. m2.

DB.lv pērn decembrī ziņoja, ka viens no pirmajiem nomniekiem šajā ēkā būs "Cabot Latvia". Gan "Henrihs", gan līdzās esošais "Teodors" (pabeigts 2018.gadā) celti atbilstoši ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem. "Teodorā" ir izveidota jau otrā šī kvartāla kopdarba telpa "Teikums", sporta klubs "Squad Hour", kurš aprīkots ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām un piedāvā dažādas trenažieru un grupu nodarbības, kā arī kokteiļbārs "Minox" un pasākumu telpas.

Savukārt "Henrihā" būs bērnudārzs, transformējama konferenču zāle, terase. Pašā kvartālā būs aptuveni 800 dzīvokļi, ir vairākas ēdināšanas vietas, veikali, pakalpojumu sniedzēji.

"Gan dzīvokļu tirdzniecības, gan biroju nomas temps ir lēns, neesam sasnieguši savus izvirzītos mērķus.

Tirgus joprojām drīzāk ir raksturojams kā vājš, savukārt konkurence tajā ir augusi, salīdzinot ar situāciju pirms dažiem gadiem. Neredzam fundamentālus iemeslus, kāpēc tirgus situācija varētu uzlaboties tuvākajā nākotnē, savukārt piedāvājums gan palielināsies.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc esam piesardzīgi attiecībā uz jaunām investīcijām," komentē Mindaugs Valucks (Mindaugas Valuckas), "Hanner" grupas uzņēmumu vadītājs Latvijā.

Tā kā Jaunās Teikas attīstība tuvojas noslēgumam, vaicāts, vai "Hanner" paturēs vai pārdos ēkas šajā kvartālā, viņš atzīst, ka tiek izskatītas dažādas iespējas. Lielāko daļu projektu šis attīstītājs patur kā ilgtermiņa investīciju, taču ir bijuši gadījumi, kad "Hanner" ēkas ir pārdevis. Lēmums par ilgtermiņa stratēģiju "Hanner" pieņems pēc Jaunās Teikas projekta pilnīgas pabeigšanas.

Savukārt iespējamos nākotnes plānus Rīgā, M. Valucks komentē īsi: "Sekosim tirgus attīstībai un, ja manīsim iespējas, esam gatavi investīcijām." Pēc viņa domām, pieprasījums pēdējos gados ir bijis stabils un visas cerības uz tā pieaugumu nav materializējušās. Ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, tomēr būtiskas pārmaiņas nav notikušas.

"Viens no vilšanās iemesliem ir tas, ka biroju tirgū tikpat kā nav jaunpienācēju - jaunu kompāniju, kas atvērtu savu biroju Rīgā. Esam lielākais attīstītājs biroju tirgū Rīgā un varu atklāt, ka pēdējos trīs gados mums nav bijis neviens šāds klients - jaunpienācējs, visi mūsu nomnieki ir pārcēlušies no dažādām Rīgas vietām, tādējādi atbrīvojot biroju platības citur," stāsta "Hanner" grupas uzņēmumu vadītājs Latvijā.

"Hanner" ir lielākais nekustamā īpašuma attīstītājs Lietuvā. Šis attīstītājs darbojas arī Latvijā, Rumānijā, Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā.