FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – Saieta nams Lāčplēša ielā 71

2017. gada 25. septembris plkst. 12:32
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Dalies ar šo rakstu

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos objektus - šoreiz ieskats Saieta namā Lāčplēša ielā 71.

Latvijas Ainavu arhitektu biedrības pārstāve Iveta Grīviņa uzskata, ka Saieta nama jeb Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus baznīcas jaunbūve ir jauns un pamanāms objekts Lāčplēša ielā. Vizuāli tā nerada asociācijas par baznīcu, drīzāk rada ilūziju par atjaunotu senu Rīgas centra mūra īres namu.

Fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Priecē, ka ar cieto segumu segtie laukumi Saieta nama ārtelpā nav tikai automašīnu piebraukšanai un novietošanai, bet padomāts arī par iespēju sportot un citām ārtelpas aktivitātēm. Āra basketbola laukuma gala sienu norobežojums – dekoratīva koka redele - vienlaicīgi ir lielisks ārtelpas dekors. Gaumīgi risināti arī automašīnu stāvvietu iezīmēšana ar bruģa zīmējumu. Īpašs prieks un bauda acīm ir pagalma dekoratīvā daļa, kas vienlaicīgi ir arī ilgtspējīga lietus ūdeņu apsaimniekošanas sistēma. Pagalma stādījumi rada mūsdienīgas un modernas ārtelpas iespaidu, ko pastiprina dizainiski pievilcīgie soliņi un atkritumu urnas.

Latvijas Ainavu arhitektu biedrības pārstāvja Jāņa Lediņa vērtējumā jaunuzceltā Mormoņu draudzes saieta nama būvapjoms sasaucas ar Avotu ielas stūrī esošo vēsturisko 6-stāvu dzīvojamo namu un atgādina acīgu staltu bruņinieku, kas te nolikts kristīgo vērtību sardzē: «Galvenā ieeja orientēta ēkas sānu fasādē no Lāčplēša ielas, veidojot pirmajā brīdī, šķiet, irracionālu līkumu, bet aizdomājoties, saprotu, ka te vietā ir simbolisks atgādinājums, ka ceļš pie Dieva nav vienkāršs, un tajā var nākties sastapties ar dažādiem pārbaudījumiem». Saieta nama ārtelpa ir projektēta, domājot par visiem iespējamajiem ēkas apmeklētājiem, ievērojot universālā dizaina principu. Labiekārtojuma izpildījums kvalitatīvs – izvēlētie materiāli augstvērtīgi, bet tajā pašā laikā askētiski neuzbāzīgi.

Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvis Juris Monvīds uzskata, ka autori pildījuši pasūtītāja norādes, īpašās prasības un vēlmes. Interjeri vienkārši, neizskaistināti, labā kvalitatīvā izpildījumā. Pārliecinošas kvalitātes lielās sanāksmju zāles mēbelējums.

Biedrības Zaļās mājas pārstāvis Kristaps Ceplis uzskata, ka neraugoties uz reliģijas tradicionālo atturīgumu, šī ēka ir lielisks mūsdienīgas arhitektūras paraugs, piemēram, pateicoties transformējamām telpām, kuras ir pielāgojamas gan svinīgiem pasākumiem, gan basketbola spēlei. Viņaprāt, atzinību objekts izpelnās arī ar savu ārējo publisko telpu, kas ir paslēpusies gruntsgabala sētas pusē un līdzīgi kā baznīcas telpas ir transformējama, spējot pildīt gan automašīnu stāvvietas, gan sporta laukuma funkcijas.

Jaunbūves projektētājs: SIA Sestais stils, pasūtītājs: nodibinājums COP Latvia, būvētājs: SIA Merks, Autori: arhitektiarhitekti Vita Polkovņikova, Ina Kuļikovska, Ingūna Roznetāle, Kristaps Bautra un Raivis Liepiņš, inženieri Valērijs Vasiļjevs, Didzis Žīgurs, Antoņina Pūtere, Deniss Boļšakovs, Agris Ikaunieks, Aldis Circenis, Tatjana Romaša, Ilona Kuļikova, Guntis Džeriņš, Romāns Barinovs, Ainars Liepa, Jurijs Čerņikovs un Ivo Pass.

Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 2.oktobrī.

LASI VĒL:

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Jāņa ielā 18
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Sporta ielā 11
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – Saeimas komisiju ēka
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – īres nami Krāsotāju ielā 28
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – trīs nami Ģertrūdes ielā 121
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – Rīgas Doma tornis

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām