FOTO: Gada būves Latgalē 

Jaunu projektu ražas «groziņā» Latgalē šogad ir sporta būves, pa kādai atjaunotai ielai, vairāki biznesa attīstībai svarīgi objekti, šonedēļ, 6.decembrī vēstīts Dienas Biznesa pielikumā Gada būve.

Ingrīda Drazdovska, 08.12.2017
1/10

Savukārt šā gada maijā ekspluatācijā nodots Olimpiskā centra Rēzekne atklātā baseina komplekss, un jau jūnijā tajā rīkotas Rēzeknē vēl nebijuša mēroga sacīkstes – Latvijas atklātā kausa posmu peldēšanā

Publicitātes foto

Reģions nevar palepoties ar kādu spīdekli, īpaši vērienīgu projektu, taču būvniecībā nav arī panīkums – gana aktīvs ir privātais sektors, tiesa, īstenotās ieceres pārsvarā ir nelielas. Publisko pasūtījumu jomā lielāka darbu intensitāte ir vēl priekšā, jo tikai šogad straujāk ir iekustējušies lielāki Eiropas Savienības fondu līdzfinansēti projekti.

Daugavpilī starp izmaksu ziņā lielākajiem projektiem ir SIA WD Daugavpils īstenotā automazgātuve 18.novembra ielā (330 tūkst. eiro), SIA Rols cehs (308.5 tūkst. eiro).

Līvānos šogad ekspluatācijā pieņemti 22 objekti, starp kuriem lielākie ir z/s Ošmala lauksaimniecības noliktava Rudzātu pagastā (būvniecības izmaksas turpat 125 tūkst eiro), kā arī SIA Vamari L tirdzniecības centrs (305 tūkst. eiro).

Finansiāli ietilpīgākie projekti Latgalē, kuru izmaksas pārsniedz vienu miljonu eiro un kuri ir pabeigti 2017.gadā, ir lauksaimniecības uzņēmuma ēka un sporta objekti Rēzeknē un Krāslavā. Būvniecības uzņēmums SIA Arčers ir uzsācis Rēzeknes Olimpiskā centra Sporta arēnas būvniecību, tādējādi iezīmējot pēdējā – trešā – posma īstenošanas sākumpunktu vērienīgajā sporta centra projektā. Kopā ar jau iepriekš izbūvēto futbola laukumu, sporta viesnīcu un atklāto peldbaseinu jaunbūve veidos modernāko sporta kompleksu Latgalē.

Atsevišķi ir izceļami ceļu būves projekti. Jau šogad, īstenojot Kohēzijas fonda atbalstītu projektu, ir pabeigta autoceļa pārbūve posmā no Daugavpils līdz Medumiem. Būvdarbus veica SIA Binders, līgumcena bija 15 miljoni eiro.

Visu rakstu Sporta būvju vilnis lasiet 6.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

LASI VĒL:

FOTO: Gada būves Vidzemē

No šīs sadaļas

Šodien nekustamā īpašuma pūļa finansēšanas platforma «Crowdestate» sāks pūļa finansēšanas...

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā ceturtdien, 7.decembrī paziņoti muzeja ēkas pārbūves un teritorijas...

SEB banka piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu daudzfunkcionālā tirdzniecības centra Akropole būvniecībai...

Vidzemē šogad daudzviet uzlabota satiksmes infrastruktūra, nākamgad finišēs kultūras un saieta...

Pūrē gada beigās iecerēts pabeigt pirmā daudzdzīvokļu nama renovāciju, atjaunošana veikta ar...

EfTEN Real Estate Fund III AS akcijas šodien, 1. decembrī tika iekļautas...

Nereti cilvēki savā starpā runā, ka daudzdzīvokļu ēkas siltināt nav vērts. Šo...

Vadošais Baltijas nekustamo īpašumu attīstītājs E.L.L. Real Estate turpmāk vienoti visos tirgos...

AS VEF neto apgrozījums šā gada deviņos mēnešos sasniedza 921,9 tūkstošus eiro, kas ir par...

Trīs gadu pēc tam, kad hedžfondu pārvaldnieks Barijs Rozenšteins iegādājās visdārgāko māju...