FOTO: Ieskats Skype Tallinas birojā

2017. gada 18. septembris plkst. 15:00
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas vēsturiski slavenākā jaunuzņēmuma Skype, kas tagad ietilpst Microsoft, birojs veidots maksimāli omulīgi, lai darbinieki justos kā mājās

Skype Tallinas birojs ir veidots pēc atvērtā biroja principiem. «Interjera mērķis ir pēc iespējas omulīgāks birojs, lai cilvēki justos kā mājās,» stāsta Andrus Jergs (Andrus Järg), Microsoft Igaunijas attīstības centra vadītājs. Birojā ir bufete, kur darbiniekiem tiek pasniegtas brokastis un pusdienas. Telpu var pārvērst arī par lielu telpu sanāksmēm. Kopumā birojā ir 24 sapulču telpas – gan lielas, gan mazas. Tāpat birojā ir pavisam mazas telpas, ko uzņēmumā sauc par telefonbūdiņām un kas domātas netraucētiem telefona zvaniem. Lai nodrošinātu iespēju strādāt elastīgi, birojs ir atvērts visu diennakti.

«Te ir daudz vietu, kas piemērotas atpūtai, kā arī visdažādākais tehniskais aprīkojums, lai izmēģinātu jaunas dizaina idejas vai vienkārši paspēlētos. Šī ir vieta, kur cilvēkiem patīk strādāt,» saka A. Jergs. Viņš uzsver, ka cilvēkiem ir vajadzīga brīvība mācīties jaunas lietas un vide, kas to atbalsta. Darba vietai jādod iespēja veidot ciešu sadarbību ar savu un citām komandām, lai spētu dalīties domām, ieklausīties citos un pārvērst idejas realitātē. «Nozīme ir visam – kā mēs izturamies cits pret citu, kā un kur mēs strādājam. Mūsu misija ir balstīta gan pasaulē, kur mēs dzīvojam, gan nākotnē, kuru cenšamies radīt,» norāda A. Jergs. Tāpēc viss birojā veidots tā, lai sekmētu sadarbību un līdzdalību.

Uzņēmums mudina darbiniekus būt aktīviem, tāpēc birojā ir velosipēdu novietne, sporta zāle, volejbola laukums, kā arī galda teniss, futbols un polo. Birojā ir arī sauna ar dušas telpu un ģērbtuves.

Skype ietilpst Microsoft, tāpēc arī birojs atrodas Microsoft attīstības centā Tallinā. Tā galvenais fokuss ir programmatūras izstrāde. Darbību loks ir plašs un ietver produktu dizainu, programmatūras izstrādi un apkalpošanu.

«Strādājot kā viens Microsoft, mēs aktīvi sadarbojamies dažādu komandu starpā. Sadarbība veicina uzticību, uzticība aizved pie sadarbības grupās, kas savukārt ved pie inovācijas un jauniem produktiem,» uzsver A. Jergs.

Microsoft Tallinas attīstības centrs šobrīd aizņem 6700 m2. «Sākumā mēs šajā ēkā bijām divos stāvos, bet šobrīd nomājam visu piecu stāvu ēku. Mums ir arī «satelītbirojs» Tartu vecpilsētā,» saka A. Jergs. Abos birojos kopā strādā 400 cilvēki.

Bez biroja Igaunijā, Skype ir biroji Eiropā – Luksemburgā un Čehijas galvasppilsētā Prāgā, Kanādas pilsētā Vankūverā, kā arī ASV – Microsoft galvenajā mītnes pilsētā Redmondā un Palo Alto Kalifornijā.

Atslēgvārdi