Nekustamais īpašums

FOTO: Imantā attīsta pasīvo māju kvartālu

Zane Atlāce - Bistere, 09.01.2018

Projekta attīstītāji Deniss Marmiševs (no kreisās) un Dmitrijs Jegorovs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Bijušajā mazdārziņu teritorijā Imantā, Rīgā top karkasmāju kvartāls Sebru Mājas. Pašlaik ir uzbūvētas septiņas mājas, tuvāko gadu laikā šādi plānots apbūvēt vēl pusotru hektāru lielu teritoriju.

Viens no projekta attīstātājiem Deniss Marmiševs stāsta, ka ekomāju celtniecības tehnoloģija aizgūta no Francijas, savukārt kokmateriāli tiek pasūtīti no Somijas. Māju būvniecībā tiek izmantotas līmētas brusas 200mm biezumā un siltumizolācijas pildījumam poliuretāna (PIR) paneļi, kas ir viens no efektīvakajiem siltumizolācijas materiāliem celtniecībā. Māja ir pilnībā hermētiskā, tāpēc gaisa apmaiņu nodrošina vēdināšanas sistēma, kurā iebūvēta siltumapmaiņas iekārta. Tā atdot līdz pat 93% siltuma no gaisa, kas tiek izvadīts no mājas. Veiktie gaisa caurlaidības testi gatava karkasa stadijā ļaujot šos namus uzskatīt par pasīvajām mājām.

Projekta īstenošana aizņēmusi diezgan ilgu laiku – pēc zemes iegādes projekta saskaņošana Rīgas domē ilgusi divus gadus. Toties teritorijas labiekārtošana un māju celtniecība paveikta aptuveni septiņu mēnešu laikā. Ceļš un pilsētas komunikācijas jau nodotas ekspluatācijā, mājas plānots nodot līdz 2018.gada februārim.

Projekta īstenošana tieši šajā Imantas rajonā sākotnēji bijis ļoti riskants solis, jo iepriekš šeit bija pamestu dārziņu teritorija, nebija ne ceļa, ne pilsētas komunikācijas. Uzņēmēji izveidojuši 7m platu piebraucamo ceļu ar ietvi un pilsētas komunikācijas. Zeme sadalīta septiņos 800 kvadrātmetru lielos zemes gabalos, māja aizņem 110 kvadrātmetru. Namos ir trīs guļamistabas, divi sanitārie mezgli, kas nodalīti atsevišķi un virtuve apvienota ar viesistabu. Projektā sākotnēji investēti vairāk nekā 400 000 eiro un ieguldījumi turpinās. Mājas cena ir aptuveni 99 000 – 140 000 eiro, atkarībā no apdares veida un gatavības pakāpes.

«Kvalitātes ziņā uzskatām, ka konkurentu mums ir maz, bet cenas ziņā pietiekami daudz. Taču mūsu pluss ir zemās ekspluatācijas izmaksas – rēķinam, ka gadā tas būtu līdz 500 eiro,» teic projekta attīstītājs D.Marmiševs. Nākotnē plānots attīstīt arī blakus teritoriju, pašlaik tiek izstrādāts detālplānojums 1,29 ha blakus teritorijai. Tur vēl tiks plānots, vai būvēt šadas pašas mājas, vai iespējams, arī divģimeņu mājas. Līdzīgu ekomāju ciematu nākotnē plānots būvēt arī Ādažos.