FOTO: Izsolīs slavenas Ņujorkas viesnīcas apartamentu durvis 

Vairāk nekā 50 apartamentu durvis no slavenās Ņujorkas viesnīcas «Chelsea Hotel», kur savulaik apmetušies daudzi rakstnieki un mākslinieki, nākamnedēļ tiks pārdotas izsolē, pateicoties uzņēmīgam bijušajam bezpajumtniekam.

LETA, 07.4.2018
1/16

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Neparastā izsole tiek rīkota pēc tam, kad bohēmistu iecienītā viesnīca 2011.gadā tika slēgta uz plašu renovāciju, kuras gaitā tiks saglabāta tikai šīs 12 stāvu ēkas oriģinālā fasāde, bet pārējais tiks uzbūvēts no jauna.

«Chelsea Hotel» kopš tās atvēršanas 1884.gadā bija iecienījuši daudzi radoši cilvēki, kas tur dzīvoja dienām ilgi, reizēm pat uz nenoteiktu laiku. Starp viņiem bija Marks Tvens, Džeks Keruaks, Bobs Mārlijs, Hamfrijs Bogarts, Madonna, Endijs Vorhols un daudzi citi.

Leonards Koens iemūžināja šo ēku savā dziesmā «Chelsea Hotel No. 2». Viesnīca arī kļuva bēdīgi slavena, kad pankroka mūziķis Sids Višess tika apsūdzēts par savas draudzenes Nensijas Spungenas noduršanu tajā.

Izsoles iniciators ir mazāk pazīstams šīs viesnīcas bijušais iemītnieks Džims Georgiu, kurš tur dzīvoja no 2002. līdz 2011.gadam, kad tika izlikts par nenomaksātu īri. Pēc izlikšanas viņš kopā ar savu suni Tediju pārcēlās ielas otrā pusē un kā bezpajumtnieks mēģināja nopelnīt iztiku, pārdodot mūzikas ierakstus.

2012.gadā Georgiu pamanīja, ka strādnieki met ārā viesnīcas apartamentu vecās durvis, un ar savu draugu palīdzību izglāba vairāk nekā 50 no šīm durvīm, pastāstīja izsoļu nama «Guernsey's» prezidents Arlans Etingers, kurš ceturtdien pārdos šīs durvis izsolē.

«Bezpajumtniekam durvis ir ar lielu nozīmi. Tās ir portāls uz mājokli, kura bezpajumtniekam nav,» sacīja Etingers.

Georgiu sāka apmeklēt tuvāko bibliotēku un pavadīja tur daudz laika, lai noskaidrotu šo durvju saistību ar bijušajiem viesnīcas iemītniekiem. Viņam izdevās noskaidrot šādu saistību 22 durvīm.

Georgiu pērn vērsās pie «Guernsey's» pēc tam, kad citi izsoļu nami bija noraidījuši viņa ideju par šo durvju pārdošanu.

Georgiu vairs nedzīvo uz ielas, jo draugi ir viņam sagādājuši mājokli. Lai gan viņam nav daudz naudas, viņš plāno ziedot pusi no izsoles ienākumiem organizācijai «City Harvest», kas izdala trūcīgiem cilvēkiem neapēsto pārtiku no Ņujorkas restorāniem un tirgiem.