FOTO: Kā izskatās atjaunotajā Tabakas fabrikā

2017. gada 28. augusts plkst. 12:02
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) ir realizējis Tabakas fabrikas pārbūves projektu, Rīgā, Miera ielā 58A. Turpmākos pāris gadus tajā mitināsies Jaunais Rīgas teātris (JRT).

Fabrikas ēka ir pārbūvēta par 5 stāvu funkcionālu būvi. Teātra vajadzībām ēkas cokolstāvā un 1.stāvā ir izvietotas saimniecības telpas. 2.stāvā ir aktieru ģērbtuves, mēģinājumu zāles, kā arī darba kabineti. Sākot ar ēkas 3.stāvu ir izveidota publiskā zona, kur iekārtota kamerzāle, teātra kafejnīca, vestibils un ģērbtuves.

Lai izveidotu ērtas un teātra prasībām atbilstošas skatītāju zāles 4.stāvā, izbūvēts 5.stāvs, no kura tiek organizēta skatītāju nokļūšana zāles tribīnēs. 5.stāvā atrodas arī vestibili, kas ir savstarpēji atdalīti, tādejādi nodrošinot iespēju vienlaicīgi spēlēt izrādes abās skatītāju zālēs. Īpaša uzmanība, veidojot izrāžu zāles, pievērsta akustiskajiem risinājumiem.

Lielā un mazā skatītāju zāles, spēj nodrošināt sēdvietas vairāk nekā 550 skatītājiem. Līdztekus šīm zālēm izbūvēta arī kamerzāle.
Ēkas iekštelpu apdarē dominē askētisms, lai telpu lietotājs varētu iedzīvināt savu redzējumu ar interjera priekšmetu un aksesuāru palīdzību.

Lai nodrošinātu dekorāciju pārvietošanu JRT vajadzībām, tikai izbūvēti divi kravas pacēlāji, pa vienam katrā ēkas pusē pie izrāžu noliktavām. Tāpat ēkā izveidotas telpas kostīmu un dekorāciju uzglabāšanai. Pavisam kopā ēkā izveidotas 8 ģērbtuves, kas paredzētas pastāvīgajiem režisoriem un aktieriem, kā arī trīs ģērbtuves, kas paredzētas viesmāksliniekiem, kā arī teātra frizētava.

Līdztekus galvenās ēkas pārbūvei tika labiekārtota arī ēkā, kas turpmāk kalpos JRT administrācijas vajadzībām. Divstāvu ēkā veikts kosmētiskais remonts, atjaunota ēkas vēsturiskā fasāde un jumta segums. Ēkā izbūvēta jauna elektroinstalācija, atjaunota centralizēta siltumapgādes sistēma un ūdensvads. Izbūvēta biļešu tirdzniecības vieta un apsardzes telpa, no kuras tiek organizēta visa objekta pārvaldība.

Labiekārtotajā teritorijā starp apstādījumiem, soliņiem un laternām, izveidotas autostāvvietas, tostarp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī velosipēdu novietnes pie administrācijas ēkas un galvenās ēkas iekšpagalmā.

Dalies ar šo rakstu