FOTO: Kā top grauzdētas pupas Pupuchi

2018. gada 07. decembris plkst. 8:11
Autors: Jānis Strautiņš
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas uzņēmuma Zekants ražotnē Jelgavas novadā, kur, manifestējot pākšaugu atgriešanos uztura līderpozīcijās, top lauka pupu uzkodas Pupuchi.

Pupuchu tapšanas procesu skaties raksta galerijā!

Lielu daļu Jaunsvirlaukas pagasta Dzirnieku ciemata aizņem puspamesta industriāla teritorija, tāpēc amatnieku centrs, kur iekārtota arī cūku pupu grauzdētava, ir kā dzīvi apliecinošs gaismas stars. Arī ideja grauzdēt lauka pupas (bez taukvielām!) izrādījās visai gaiša – pieprasījums pēc mūsu tirgum jaunā produkta ir. No šā gada Pupuchi grauzdētās mini pupas pieejamas Narvesen tirdzniecības vietās. Vienošanos ar Narvesen par vienu no biznesa veiksmes mirkļiem šajā gadā sauc uzņēmuma līdzīpašniece un ražošanas tehnoloģijas autore Kristīne Ozoliņa, ar kuru kopā izstaigājam ražotni un izgaršojam grauzdēto pupu garšas nianses. Pupuchi produkcija pieejama arī citos pašmāju veikalos, piemēram, Rimi Klēts un ceptuves Lāči tirdzniecības vietās. «Pašlaik esam vienīgie Eiropā, kas pēc šādas tehnoloģijas grauzdē pupas. Būtiski, ka grauzdēšanas procesā neizmantojam eļļu,» uzsver K. Ozoliņa.

Nākotnes izaicinājums ir ražot bioloģiski sertificētu produkciju. Pašlaik pupas uzņēmums iepērk ne tikai no Latgales lielsaimniecības Kotiņi, bet arī no Spānijas. Kotiņi solījuši sākt audzēt pupas bioloģiski un līdz ar šo saimniecībai nozīmīgo attīstības soli arī Pupuchi klāstā tuvākajos gados varētu parādīties bioloģiski sertificēti produkti, «jo vienīgais faktors, kas pašlaik kavē ražot bioloģiski, ir izejvielas nepieejamība». Ar laiku bioloģiskā līnija varētu tikt nodalīta – telpās Dzirniekos varētu notikt tieši bioloģisko produktu ražošana, bet pārējie produkti taptu jaunajā ražotnē, kuras izveide jau iekalta uzņēmuma attīstības plānos. Kotiņi ar laiku varētu audzēt arī Krievu melnās šķirnes cūku pupas (melni violetā krāsā!), kas ir K. Ozoliņas iecienītākā šķirne. «Ja vēl pirms neilga laika uzskatīju, ka nevaru dabūt bioloģiskas cūku pupas, tagad esmu priecīga apzināties, ka mums tas varētu izdoties!» Ceļš uz bioloģiskiem produktiem ir likumsakarīgs arī tādēļ, ka uzņēmums vēlas palikt veselīgu uzkodu segmentā, uzsver K. Ozoliņa. Ar laiku, sekojot tirgus pieprasījumam, varētu parādīties uzkodas ar intensīvākām garšām, taču pašlaik «vēlos, lai pircēji izbauda, cik garšīga ir pati pupa, lai iepazīst grauzdētu lauka pupu tīro garšu». Lielajās cūku pupās ir augsta olbaltumvielu koncentrācija – 31,5%, bet pašmāju mazajās tā ir vēl augstāka – 33,6%. Izmērā mazākās – vidējrupjsēklu – lauka pupas pareizi būtu saukt par zirgu pupām, savukārt sīksēklu kā augstvērtīgu olbaltumvielu avotu izmanto lopbarībā.

Viens no nākotnes mērķiem, intensificējot ražošanu, ir samazināt pārdošanas cenu, padarot produkciju pieejamāku. Latvijas tirgū jau esot parādījušies līdzīgi, bet lētāki produkti no Ķīnas, kuru sastāvā ir palmu eļļa un tie «nosedz to segmentu, kuru mēs ar tīru sirdsapziņu nenosegtu.»

Zīmols Pupuchi raisa cilvēkos dažādas asociācijas un smaidu, priecājas K. Ozliņa. Nosaukums esot veidots no vārdiem: «pupas» un «čipsi», taču mūsu bagātās valodas vārdnīca liecina, ka vārdam «pupucis» ir arī cita nozīmē – tas ir sens apvidvārds, kādā senāk dēvēts no grūstām pupām gatavots ēdiens.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi