FOTO: Konferences «Piemērotākais finansējums dažādām uzņēmumu vajadzībām» norise

2016. gada 12. maijs plkst. 16:05
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Raugoties uz kreditēšanas tirgu, ir vērojams progress un augšupejas tendence, laikraksta Dienas bizness sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Komercbanku asociāciju organizē tajā konferencē «Piemērotākais finansējums dažādām uzņēmumu vajadzībām» sacīja Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs Mārtiņš Bičevskis.

Viņš sacīja, ka šā gada pirmajā ceturksnī izsniegti aizdevumi vairāk nekā 300 miljonu eiro apmērā, kas ir par 8% vairāk nekā pērn. Tomēr jaunākie eksporta dati liek aizdomāties, vai kredīti tiks lietoti investīcijām vai patēriņam.

Nordea bankas Kredītdepartamenta vadītājs Latvijā Rasmuss Pētersons sacīja, ka uzņēmēju vidū aizvien pastāv bailes, kas liek atturēties no investīcijām un līdz ar to – aizņemties.

Eksperti vairākkārt uzsvēra, ka bankas vēlas kreditēt, taču pieprasījums pēc aizdevumiem nav pietiekami liels, tāpat biznesa uzsācējiem piemērotāks būtu Altum finansējums, jo bankas izvērtē risku un nekreditē uzņēmumus, kas vēl ir idejas līmenī.

Pēc R. Pētersona vārdiem, baiļu iemesli ir dažādi – tās saistītas ar mainīgo uzņēmējdarbības vidi un ģeopolitiskajiem riskiem, tāpat pēdējos gados ekonomikas izaugsmes tempi ir samērā vāji, un uzņēmumi baidās, ka nespēs atpelnīt savas investīcijas.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties konferences norisē!
 

Dalies ar šo rakstu