Mazumtirdzniecība

FOTO: Kur iepērkas Ķīnas preču tirgotāji?

Lelde Petrāne, 13.05.2019

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Trampa karogi, mākslīgie zālāji un Ziemassvētku rotājumi ir tikai dažas no neskaitāmām precēm, kas tiek pārdotas Yiwu vairumtirdzniecības bāzē Ķīnas austrumdaļā.

Yiwu vairumtirdzniecības bāze ir lielākā pasaulē, un tajā pārstāvēti tūkstošiem vairumtirgotāju, kas piedāvā visdažādākās Ķīnā ražotās preces par zemām cenām.

Yiwu vairumtirdzniecības bāze ir milzīga , un galvenokārt apkalpo pircējus no Indijas, Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Tur preces tirgošanai iegādājas arī daudzi e-komercijas uzņēmumi. Yiwu tirgotāji ir samērā draudzīgi arī pret nelielu apjomu pircējiem.

Tomēr lielākā daļa vairumtirgotāju nav šo preču ražotāji, bet gan tikai tirdzniecības uzņēmumi, kas sadarbojas ar Ķīnas rūpnīcām.

Skaidri saprotamu iemeslu dēļ tur nav iespējams iegādāties zīmolu produktus. Starptautiskie zīmoli nekad nesadarbotos ar šādiem pārdevējiem, un jebkurš zīmola produkts šādā vietā automātiski uzskatāms par viltojumu. Lai arī tas nav pilnībā izslēdzams, tomēr viltojumu pārdošana tur netiek veicināta un nav arī atļauta. Atdarinājumi gan ir ierasta lieta.