Finanses

FOTO: Kuru valstu fintech nozare piesaistījusi visvairāk investīciju?

Žanete Hāka, 28.10.2016

Jaunākais izdevums

Laika posmā no 2010.gada līdz 2015.gadā pasaulē investīciju apmērs fintech kompānijās ievērojami pieaudzis, Dienas Biznesa rīkotajā Baltijas M&A un privātā kapitāla forumā sacīja Beļģijas kompānijas Smartfin Capital līdzdibinātājs Jurgens Ingels.

Aktivitāte turpinās arī šajā gadā, un visvairāk investīciju šajā gadā piesaistījusi Lielbritānija. Pētījumā iekļauti darījumi, kuru summa ir vismaz viens miljons eiro.

Galerijā augstāk iespējams uzzināt, cik daudz investīciju Eiropas valstu fintech nozares piesaistījušas šajā gadā!

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

#1 Kas ir FinTech nozare un kāda ir tās nozīme mūsdienās

Toms Jurjevs, AS 4finance izpilddirektors, 13.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Medijos un IT profesionāļu sarunās arvien biežāk dzirdams vārds FinTech. Lai arī termins bieži lietots, tas nenozīmē, ka daudziem, arī tehnoloģiju ekspertiem un zinošiem uzņēmējiem, tā nozīme pilnībā ir skaidra. Tādēļ reizēm gadās to redzēt lietotu nevietā.

Jauns «modes vārds»

FinTech ir joma, kas krasi maina gan mūsu sabiedrisko, gan biznesa dzīvi. Ar FinTech visbiežāk saprot IT jaunuzņēmumus jeb start-up, kas «sapurina» tādas nozares kā mobilos maksājumus, naudas pārskaitījumus, aizdevumus, līdzekļu vākšanu un pat aktīvu pārvaldību. Start-up uzņēmumi izmanto tehnoloģijas, lai par izdevīgāku cenu piedāvātu jau esošus finanšu pakalpojumus un piedāvātu jaunus, uz tehnoloģijām balstītus risinājumus.(1) Vienlaikus FinTech uzplaukums sniedz jaunas iespējas gan