FOTO: Latvijas Jūras medicīnas centra Radioloģijas nodaļa svin Spāru svētkus 

2017. gada pavasarī Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) darbību uzsāks Radioloģijas nodaļa, kuras būvniecības posms tikko piedzīvojis Spāru svētkus, informē LJMC.

Žanete Hāka, 19.9.2016
1/4

Foto: LJMC

LJMC Radioloģijas nodaļa būs viens no inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā. Tā izveidē ieguldīti 1,11 miljoni eiro, bet turpmāko gadu laikā, attīstot darbību onkoloģisko saslimšanu diagnostikā, ārstniecībā un rehabilitācijā, paredzēts ieguldīt vēl ievērojamus papildu līdzekļus.

Projekta mērķis ir veicināt onkoloģisko izmeklējumu un ārstniecības pakalpojumu pieejamību Latvijā un tuvākajā reģionā, kā arī attīstīt valsts un privātā sektora sadarbību medicīnas pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem, tādējādi veicinot onkopacientu kvalitatīvas un darbspējīgas dzīves pagarināšanu.

Jau šobrīd sadarbībā ar Kodolmedicīnas klīniku LJMC darbību uzsākusi Radiofarmācijas laboratorija, kas kā pirmā Baltijas reģionā ražo radioaktīvā gallija mērķfarmakonus, nodrošinot efektīvu noteiktas klases vēža slimību diagnostiku, izmantojot PET/CT vizualizācijas metodi. Radioaktīvā lutēcija analogie mērķfarmakoni ļaus uzsākt mūsdienīgu prostatas vēža slimnieku metastāžu ārstēšanu sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkocentru. LJMC pozitronu emisijas tomogrāfa un datortomogrāfa (PET/CT) izmeklējumi būs daudz precīzāki par līdz šim Latvijā pieejamajām izmeklēšanas metodēm. Tā ļaus identificēt slimību agrīnā posmā, kas bieži vien ir izšķiroši cīņā ar ļaundabīgiem audzējiem. Līdz ar Radioloģijas nodaļas atvēršanu 2017. gada pavasarī Latvijā būs iespēja veikt arī pavisam maza izmēra (~3mm) ļaundabīgu audzēju (prostatas audzēji, neiroendokrīnie audzēji un citi) un metastāžu diagnostiku, savlaicīgi konstatēt slimības recidīva attīstību, kā arī plānot optimālu operatīvo un ārstniecisko terapiju.

Ņemot vērā to, ka Latvijā šobrīd trūkst speciālistu, kas apguvuši šīs diagnostikas un terapijas tehnoloģijas un metodes, ir uzsākta sadarbība ar Latvijas Universitāti, nodrošinot studentiem un akadēmiskajam personālam iespēju apgūt jaunākās vēža diagnostikas un ārstēšanas tehnoloģijas pasaulē. Viens no sadarbības ilgtermiņa mērķiem ir arī jaunas attiecīgās nozares speciālistu apmācības programmas ieviešana augstskolās. Latvijā ik gadu ļaundabīgi audzēji tiek atklāti aptuveni 11 000 iedzīvotāju, bet aptuveni 6 000 cilvēku ik gadu mirst no onkoloģiskām saslimšanām. Augstās mirstības dēļ Latvija katru gadu zaudē vidēji par 3,9% vairāk darbspējīgu cilvēku, nekā tas ir Eiropas Savienībā. Tas liecina par nepieciešamību uzlabot vēža slimnieku diagnostiku un ārstēšanu. Līdz ar LJMC projekta īstenošanu Latvijas iedzīvotājiem onkoloģiskie izmeklējumi būs pieejamāki, kā arī nebūs jāmēro ceļš uz citām Eiropas valstīm. LJMC Radioloģijas nodaļas projektu izstrādāja arhitektu birojs Nams, būvniecību nodrošina SIA Selva Būve. Tā tiks atklāta 2017. gada pavasarī.  

Tevi varētu interesēt

Šā gada sešos mēnešos AS Latvijas Jūras medicīnas centra (LJMC) zaudējumi sasniedza...

Latvijas Jūras medicīnas centrs investēs 1,11 miljonus eiro Radioloģijas nodaļas būvniecībā,...

Latvijas Jūras medicīnas centrs (LJMC), investējot vairākus miljonus eiro, uzsāk vērienīga onkoloģijas...

AS Latvijas Jūras medicīnas centrs (LJMC) parakstījusi būvdarbu līgumu ar SIA Selva...

Aizvadītajā gadā AS Latvijas Jūras medicīnas centrs (LJMC) strādājis ar zaudējumiem 180,1...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) un Attīstības finanšu institūcija Altum...

Šodien, 19.septembrī, Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti lēma par graustu...

Pēc renovācijas apmeklētājiem ir pieejama Straupes zirgu pasta stacija, pirmo dzīvību tajā...

Darījumos ar nekustamo īpašumu notariālā veidlapa obligāta vēl nekļūs, pret to kategoriski...

"Esmu pilnīgi drošs, ka ar mūsu tehnoloģiju iespējams iztaisnot arī Pizas torni!"...

SIA Ostas celtnieks ir uzsācis būvdarbus Rīgas lidostas teritorijā projekta Ceļu seguma...

Koka karkasu moduļu ražotājs SIA Nordic Homes noslēdzis līgumu ar Zviedrijas kompāniju...

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) noslēgusi mediācijas vienošanos ar SIA RBSSKALS...

Rīgā, Skanstes biznesa centra rajonā, Sporta ielā 11, būvētais A klases biroju...

Brīvības ielā - no Lāčplēša ielas virzienā uz Ģertrūdes ielu 54 m...