Būvniecība un īpašums

FOTO: Liela interese par Valmierā topošajiem daudzdzīvokļu īres namiem

Dienas Bizness, 20.07.2017

Foto: db.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Potenciālie īrnieki izrāda ļoti lielu interesi par Valmierā topošajiem daudzdzīvokļu īres namiem, portāls db.lv uzzināja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

«Liela interese par dzīvokļu īres tiesību iegūšanu ir gan no valmieriešiem, gan tiem, kuri ikdienā strādā Valmierā, bet pilsētā nedzīvo,» stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Jaunajos namos dzīvokļu nomas tiesības uz noteiktu laiku varēs iegūt izsoles kārtībā. Paredzams, ka būvniecība tiks pabeigta līdz 2017. gada beigām un izsoli plānots organizēt gada pēdējā ceturksnī. To rīkos SIA Valmieras Namsaimnieks. Dzīvokļi īrniekiem tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari. Par nomas izsoļu rīkošanu un dzīvokļu apskati pašvaldība aicina sekot līdzi informācijai Valmieras pilsētas pašvaldības informācijas kanālos.

Pašlaik būvdarbi daudzdzīvokļu īres namos notiekot pēc plānotā grafika. L. Zālīte zina stāstīt, ka šobrīd divsekciju ēkā (Mālu ielā 1) ir pabeigta dzelzsbetona konstrukciju montāža, kā arī logu montāža. Tāpat ir noslēgusies arī jumta konstrukciju montāža un uzsākts darbs pie iesegumu izbūves. Pašlaik norisinās dzīvokļu starpsienu, grīdu pamatņu un iekšējo inženierkomunikāciju izbūve. Savukārt triju sekciju ēkā (Ķieģeļu ielā 8) tiek montētas pēdējās dzelzsbetona konstrukcijas, bet 40% apmērā ēkai ir pabeigta logu montāža. Tāpat ir uzsākta dzīvokļu starpsienu izbūve un notiek darbs pie iekšējo inženierkomunikāciju izbūves.

Portāls db.lv novēroja, ka vienā no divsekciju ēkas pirmā stāva logiem ir saplīsis stikls. Jautāta, vai postījumu nodarījuši vandaļi, L. Zālīte atbildēja: «Valmieras Namsaimnieks situāciju divsekciju ēkā ir apzinājuši, tuvākajā laikā no Mālu ielas puses bojātais logs tiks nomainīts,».

Pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka kopējās projekta izmaksas ir 6,598 miljoni eiro bez PVN, summā ietverot daudzdzīvokļu ēku projektēšanu, būvniecību, autoruzraudzību, kā arī piecu gadu garantijas perioda nodrošināšanu. Darbu veikšanu nodrošina būvuzņēmums SIA MONUM, kas šīs tiesības ieguva atklāta konkursa rezultātā. Iepirkums paredz, ka topošajiem īres namu iedzīvotājiem tiks nodrošināta labiekārtota teritorija un dzīvesvieta ar zemām ekspluatācijas izmaksām.

Iedzīvotājiem būs pieejami 15 vienistabas dzīvokļi 25–30 m2 platībā, 90 divistabu dzīvokļi 34–41m2 platībā, kā arī 45 trīsistabu dzīvokļi 50–54 m2 platībā. Atsevišķiem divistabu un trīsistabu dzīvokļiem būs balkoni. Pagrabstāvā katram dzīvoklim paredzēta noliktavas telpa, savukārt kāpņutelpu pirmajā stāvā būs nodalījums bērnu ratiņiem un velosipēdu novietošanai.

Būvniecības apjomos paredzēta visas namiem piegulošās teritorijas labiekārtošana. Pie ēkām tiks ierīkota atpūtas zona ar soliņiem, bērnu rotaļu laukums un teritorija sportiskām aktivitātēm ar ielu basketbola un pludmales volejbola laukumiem. Ir paredzēta velonovietne, kā arī stāvlaukums automašīnām. Netālu no ēkām tiks izbūvēts arī pazemes atkritumu konteineru laukums gan šķirotajiem un otrreizējai pārstrādei derīgajiem, gan sadzīves atkritumiem.

Fotogalerijā augstāk iespējams aplūkot ēku būvniecības gaitu šī gada 9. jūlijā!

Tev Varētu Interesēt Arī:

Gatavo ēsmu darbaspēka piesaistīšanai

Valmierā būvēs daudzdzīvokļu īres namu

Komentāri

Pievienot komentāru