Jaunākais izdevums

Latvijas e-komercijas uzņēmums Magebit, kas specializējas e-komercijas IT risinājumos, mājaslapu izstrādē un uzturēšanā un digitālajā mārketingā, investējis vairāk nekā 40 000 eiro biroja telpu paplašināšanā, izveidojot papildu darba telpas un restorānam līdzīgu atpūtas zonu ar bāru darbinieku un klientu ērtībām.

Biroja platība palielināta no 677,80 kvadrātmetriem līdz 884 kvadrātmetriem. Birojs atrodas InDi centrā Rīgā, Uriekstes ielā.

“Uzņēmumam augot, ar līdzšinējām telpām vien, tajā skaitā virtuvi, kļuva par šauru, tāpēc izmantojām iespēju apgūt blakus esošās telpas, tiklīdz radās šāds piedāvājums. Jaunā atpūtas zona pildīs ne tikai virtuves funkciju: tā ir multifunkcionāla telpa, ko var pārveidot par skatuvi ar auditoriju 60–70 cilvēkiem, bet ikdienā – vieta, kur darbinieki var uz brīdi atpūsties no domām par darbu. Tāpēc šajā zonā ir pavisam cits, atšķirīgs dizains un noskaņa, lai pusdienas vai vienkārši kafijas pauze palīdzētu ātrāk atgūt enerģiju grūtā darba dienā. Kaut arī Magebit darbinieki var strādāt pilnībā attālināti, patīkamas telpas veicina darbinieku atgriešanos birojā, kas savukārt saliedē komandu,” stāsta Magebit izpilddirektors Artūrs Krūze.

Telpa veidota funkcionāli industriālā stilā, pielāgojoties ēkas arhitektūrai – bijušās rūpnīcas telpām, vienlaikus radot mājīgu, nepiespiestu restorāna atmosfēru ar pieklusinātu apgaismojumu un sadalot telpu vairākos zonējumos – dažādām funkcijām piemērotos laukumos. Visas komunikācijas atstātas atvērtas, bet nokrāsotas, pieklusinātas, lai vairāk saplūstu ar fonu.

“Klientam bija nepieciešama telpa, kas vienlaikus varētu pildīt vairākas funkcijas – būt atpūtas vieta, semināru telpa, ēdamzona, darba vides zona, brīvā laika pavadīšanas telpa. Tai jābūt ne tikai daudzfunkcionālai, bet arī viegli pielāgojamai konkrētā brīža vajadzībām. Svarīgākais šeit ir darbinieku ērtības, un noskaņu papildina krāsu izvēle: te izmantoti Magebit korporatīvie zilie toņi, kam pamatā likti tumšie pelēkie,” stāsta interjera dizainere Zane Skalberga.

Interjers veidots no ilgtspējīgiem materiāliem. Apdarē daudz izmantots ozolkoks, kas atdala telpas zonas un piešķir tai mājīgāku izskatu. No koka brusām izgatavotas funkcionālas, pārbīdāmas starpsienas, kuras var tikt izmantotas arī kā soli. Grīdai izmantotas vinila plāksnes, kas imitē betona faktūru, bet ir vieglāk kopjamas un klusākas nekā betona grīda. Īpašs akcents, kas atdzīvina telpu un ienes tajā dabas tuvumu, ir telpaugu klāsts.

E-komercijas informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumu izstrādātājs SIA "IDT Media", kas zināms ar nosaukumu "Magebit", pērn strādāja ar 3,359 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 1,8 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās 4,6 reizes un bija 1, 06 miljoni eiro.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 100 000 eiro. Artūram Krūzem pieder 60% uzņēmuma kapitāldaļu, bet Kristapam Rjabovam - 40%.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad 1. oktobrī RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O telpās (Rīgā, Durbes ielā 4) no pulksten 10.00 līdz 16.00 notiks vienīgais IT karjeras pasākums Latvijā – Work[IT], vienuviet pulcējot spēcīgākos IT nozares darba devējus, jomas profesionāļus un jaunos speciālistus. Pasākumu organizē karjeras maiņas skola pieaugušajiem Riga Coding School.

Work[IT] norisinās jau trešo gadu, un 2021. gadā to apmeklēja vairāk nekā 1000 apmeklētāju. Pasākums tiek organizēts, lai palīdzētu uzņēmumiem atklāt jaunus talantus un risināt darbinieku trūkumu tirgū kopumā. Work[IT] karjeras dienas ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja satikt potenciālos darba devējus, uzzināt interesējošos jautājumus, piedalīties praktiskās darbnīcās un uzklausīt arī citu pieredzes stāstu par pārkvalificēšanos uz IT jomu. Pasākuma un arī Riga Coding School skolas mērķis ir parādīt to, ka IT nozare ir atvērta ikvienam un nekad nav par vēlu vai par sarežģītu īstenot to kā nākamo soli karjerā.

“Bieži nākas dzirdēt, ka cilvēki vēlas sākt strādāt IT jomā, taču trūkst izpratnes par IT nozari kopumā un iespējām tajā. Tāpēc šā gada programmu papildināsim ar diskusijām un izglītojošiem semināriem par to, kā soli pa solim plānot karjera maiņu, ar ko jārēķinās pārkvalificēšanās procesā, kā arī kādas specialitātes ir pieejamas IT nozarē kopumā. Interese par IT jomu aizvien pieaug, līdz ar to plānojam, ka arī apmeklētāju skaits šogad būs krietni lielāks.” komentē Aiga Kalniņa, pasākuma Work[IT] galvenā organizatore.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #11

DB, 14.03.2023

Dalies ar šo rakstu

Lai arī Latvijā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), mērķētas reģionālās politikas, kura būtu ietverta nodokļu, finanšu, investīciju, pakalpojumu segmentā, vienkārši nav bijis. Tas nozīmē, ka viss ir noticis un notiek tā, kā to vēlas tirgus neredzamā roka.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 14.marta numurā lasi:

Statistika

Uzņēmumu parādi gandrīz dubultojušies

Tēma

Maģistru programmu absolventi ar vidējo algu 4689 eiro mēnesī

Aktuāli

Vai briest trešais – zaļais emigrācijas vilnis?

Pārtika

Griķi - krievu vai kazahu?

Veselība un farmācija

Veseli cilvēki – ekonomikas mugurkauls

Autobūve

Eiropas lepnums – tās auto ražošana - ceļas pāri okeānam

Investors

Komentāri

Pievienot komentāru