FOTO: Piecu eiro banknotēs miljons sver 144 kg

2015. gada 22. aprīlis plkst. 16:16
Autors: Db.lv
Sadaļa: Foto
Dalies ar šo rakstu

Academia un Swedbank biznesa akseleratora programmas Pirmais miljons atvēršanas ietvaros pirmo reizi tika noskaidrots miljona vērtu banknošu fiziskais svars. Inkasācijas kompānijas G4S telpās notikušajā naudas svēršanā noskaidrots, ka viens miljons 5 eiro banknotēs sver 144 kg, bet, sverot miljonu vērtas lielāka nomināla banknotes, to svars ir būs nepilni 23 kg.

Aprēķināts: ja savietotu miljona vērtas banknotes vienu aiz otras, veidotos 24,2 km garš ceļa posms.

«Domāju, uzņēmēji būs ar mani vienisprāt - tieši pirmo miljonu nopelnīt nav viegli. Katras uzņēmējdarbības sākums ir saistīts ar riskiem un nopietniem kompetences pārbaudījumiem. Latvijā praktiski nav paaudžu paaudzēs uzkrāta kapitāla, ko, piemēram, ģimenes uzņēmumā likt lietā. Tā ir būtiska atšķirība, ja salīdzinām ar vecās Eiropas valstīm. Mūsu uzņēmējiem jāuzņemas vairāk riska un jāattīsta savi uzņēmumi straujāk. Teorētiķi apgalvo, ka mērķus nepieciešams vizualizēt, tas veicinot to sasniegšanu, tāpēc, sverot miljonu, noteicām tā «praktisko miljona svaru»», stāsta programmas Pirmais miljons vadītājs Jānis Skrūzkalns.

Līdz 6.maijam uzņēmējiem iespējams pieteikties konkursam, lai piedalītos Academia Strategies un Swedbank uzņēmējdarbības veicināšanas programmā Pirmais miljons. Programma paredzēta paātrinātai apgrozījuma un peļņas kāpināšanai.

13.maijā notiks divas uzņemšanas darbnīcas, bet 14. maijā tiks paziņoti programmā uzņemtie dalībnieki.

Konkursam var pieteikties jebkurš uzņēmums, kura īpašnieks vai īpašnieki ir motivēti ievērojami uzlabot savu uzņēmējdarbību, darbību veic vismaz trīs gadus un uzņēmuma gada apgrozījums sasniedz vismaz 100 tūkstošus eiro.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām