FOTO: Mūziķu Dona un Kaspara Rogas Francijas Rivjēra Engurē

2018. gada 15. maijs plkst. 6:13
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Trešo sezonu uzsākusi «Prāta vētras» bundzinieka Kaspara Rogas un mūziķa Dona kafejnīca «Engure cafe» Engurē.

Kafejnīcas koncepts ņemts, iedvesmojoties no franču Rivjēras, Spānijas, Vidusjūras atmosfēras - vietējās zivis un vīns. «Cik iespējams orientējamies uz vietējo. Piemēram, zivis ne vienmēr var izmakšķerēt tik daudz, cik gribētos. Ja būtu vēl viena vieta kā mēs, tad, iespējams, ka šajā piekrastē zivju nepietiktu,» biznesa portālam db.lv stāsta kafejnīcas vadītājs Ģirts Upītis.

Ideja par kafejnīcas biznesa veidošanu radusies K. Rogam, kurš jau desmit gadus dzīvo Engurē. «Šeit jau no paša sākuma ir bijis samērā plašs sabiedriskās ēdināšanas piedāvājums. Vietā, kur šobrīd mīt 1625 iedzīvotāji, savulaik vasaras sezonā darbojās divas, trīs kafejnīcas, orientējoties uz tūristu un caurbraucēju plūsmu. Un šis piedāvājums bija un ir ļoti apmierinošs, šad tad labprāt ieturos pie kolēģiem vēl joprojām, taču man kā radošam cilvēkam vienmēr prasās pēc kādiem jauniem izaicinājumiem. Un tā radās vīzija par skaistu vietu, kur varētu baudīt Baltijas jūras un Engures ezera zivju klāstu, vietu ar plašām terasēm un gaišām telpām pēc iespējas ar skatu uz jūru. Šo vīziju kādā no saviesīgiem vakariem, sēžot kolēģu kafejnīcā, izstāstīju dziedātājam Donam. Viņš tad arī bija vajadzīgais impulss,lai mēs sāktu šo ideju realizēt,» saka K. Roga.

Vietā, kur šobrīd atrodas arhitekta Anša Kempeļa projektētā «Engure cafe», pirms tam bijusi pļava. Nedaudz pēc kafejnīcas atklāšanas blakus rekonstruēta arī bijusī veikala un kafejnīcas ēka un tur izveidota konditoreja un picērija.

Biznesa izveidošanā ieguldīti tikai privātie līdzekļi, kas veido vairāk nekā 200 000 eiro.

«Šobrīd gribas nostāties stabilā punktā ar divām šīm vietām, tad domāt tālāk. Veidot sociālo vidi, kurā arī vietējie var brīvi justies, nākt atpūsties. Tāpat arī cilvēki no Rīgas, Tukuma, Talsiem var braukt un baudīt piejūras garšu,» saka Ģ. Upītis.

Kā labs mārketings darbojas abu īpašnieku atpazīstamība. «Protams, ka zīmols, kuru esam ieguvuši, darbojoties mūzikas laukā, mums palīdz. Cilvēki zina, pie kā brauc, un itin bieži arī mūs šeit sastop, kad nav koncertu vai tūru parasti esam uz vietas,» atzīst K.Roga.

Kafejnīcas vadītājs Ģ.Upītis norāda - pagaidām plānots, ka kafejnīca turpinās darbu tikai vasaras sezonā. Savukārt konditoreja- picērija varētu darboties visu cauru gadu.

«Noteikti redzu arī citas attīstības iespējas Engurē. Lai tas notiktu, būtu jāsaved kārtībā osta, bet tas jau ir jautājums pašvaldībai. Jūra un daba ir Engures galvenā pievienotā vērtība un, pateicoties ostai, šeit ir laba vieta, kur varētu attīstīt buru sportu, domāt par nelielu jahtklubu, spa un pievilcīgu mazo viesnīcu piedāvājumu. Mūsu klienti pārsvarā brauc no Rīgas un labprāt šeit paliktu uz brīvdienām, ja būtu kur palikt un ko darīt. Ar esošo piedāvājumu ir par maz. Tā kā tas ir virziens, kurā var darboties,» biznesa portālam db.lv saka K. Roga.

Dalies ar šo rakstu