Mazais bizness

FOTO: Pazust Latgalē dod iespēju padzīvot sādžā

Monta Glumane, 30.04.2020

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ildza ezera krastā Skaistas pagastā, Krāslavas novadā tapušas trīs vasaras mājas, kas viesiem ļaus piedzīvot īstu Latgali.

"Pazust Latgalē" piedāvā iespēju padzīvot kādā no trim vasaras mājām ezera krastā - īstā un autentiskā sādžā. Katra māja ir aptuveni 35 kvadrātmetrus liela, terases platība - 10 kvadrātmetri.

"Mēs vēlamies, lai cilvēks ierauga īstu Latgali, tādu, kāda tā ir Skaistas pagastā. Lai mūsu klientam ir iespēja satikt tādu brīnumu kā auto veikals un pastaigāties pa ciemu, pa vietējiem mežiem un pļavām. Mēs radījām modernu māju, bet visu pārējo centīsimies saglabāt tādu, kāds tas bija manā bērnībā. Savā ziņā tā būs iespēja atgriezties bērnībā arī mūsu klientiem vai kādā astoņdesmito gadu filmā," biznesa portālam db.lv stāsta "Pazust Latgalē" izveidotāja Inga Gavrovska.

Māju arhitektūrā "Pazust Latgalē" izveidotāji iespaidojušies no autentiskām Latgales vienstāvu mājām. Savukārt, raksts uz māju fasādēm tapis, iedvesmojoties no raksturīgiem zīmējumiem uz Latgales podnieku darinātajiem māla podiem.

"Pazust Latgalē" būs pieejama arī veca lauku melnā pirts, kas saglabāta vēl kopš tā laika, kad I.Gavrovskas mamma bija maza. Tāpat viesiem būs iespēja peldēties ezerā, makšķerēt, braukt ar koka laivu, ar supiem. "Pazust Latgalē" būs pašiem savs dārzs, kurā būs iespēja izrakt svaigus kartupeļus un citas dārza veltes, kā arī tiks piedāvāti pārgājienu maršruti pa vietējo takām.

"Pazust Latgalē" izveidotāja tic, ka idejas rodas no sapņiem. Maza meitene būdama, viņa ciemojusies pie vecvecākiem laukos, kuru māja atradās pie ezera. "Man patika vienkārši skatīties uz ezeru, uz putniem, kas tur peldēja. Ezers mani valdzināja, lai gan peldēties tajos nekad nav paticis. Dažreiz aizdomājos, kāpēc gan maniem vecākiem arī nevarētu būt māja tepat, pie ezera. Paaugos un jau sapņoju vaļējām acīm par māju ar milzīgiem logiem tieši šeit, ar skatu uz Ildza ezeru," stāsta I.Gavrovska.

Vēlāk viņa aizbraukusi uz Rīgu un sapņoja par māju pie jūras dienvidos. Sieviete bija pārliecināta, ka atgriezties laukos vairs noteikti nevēlēsies. "Tad man piedzima bērni un tieši ap to laiku no dzīves aizgāja vecvecāki. Es sāku skatīties uz lietām citādāk, atkal ar bērna acīm. Lūzuma punkti bija divi, lai šis sapnis piepildītos - ceļojums uz Portugāli 2016. gadā, kur viesojāmies pasakainā viesu mājā un mūs uzņēma pats saimnieks. Mūs tik ļoti apbūra pati ēka, tās dizains un attieksme pret detaļām, ka pēdējās vakariņās, mans vīrs pateica saimniekam, ka viņš ir iedvesmojies tiktāl, ka nu viņam ir sapnis un misija - uzbūvēt ko līdzīgu Latvijā.

Otrs lūzuma punkts bija nejauša vēstule no manas kolēģes par organizēto Eiropas Fondu apguves semināru 2017. gadā, uz ko pieteicāmies un tikām uzreiz uz privātu konsultāciju. Mēs sapratām, ka mūsu sapņiem un idejām ir iespēja piepildīties ar Eiropas Savienības atbalstu. Tad saņēmām atbalstu no maniem vecākiem, kas uzticējās mums un ļāva piepildīt šos sapņus uz vecvecāku zemes Ildzas ezera krastā," atklāj I.Gavrovska.

Vaicāta, kāds būs "Pazust Latgalē" klients, I.Gavrovska stāsta, ka tas ir cilvēks, kura vērtības lielā mērā sakrīt ar atpūtas vietas izveidotāju vērtībām. Šādam cilvēkam ir svarīgs autentiskums, tas nav standarta tūrists, kurš galamērķī apmeklē populārākos tūrisma objektus un tas arī viss. Tas ir cilvēks, kuram patīk pa atslēgas caurumu ielūkoties dziļāk un saprast, kas ir cilvēki, kas tur dzīvo, kas notiek nevis dabas takās, bet parastās meža takās. Drīzāk viņa galamērķis ir sajūtas, nevis apskates objekti. Vēl tas ir cilvēks, kuram svarīgi, lai viņam apkārt ir estētiska un sakārtota vide. Kā galvenais vai vienīgais kritērijs viņam noteikti nebūs cena un, jo zemāka, jo labāk. Viņam interesē, ka aizkari viesu mājā ir no lina, higiēnas lietas ir ar eko marķējumu, ir iespēja šķirot atkritumus. Tas ir cilvēks, kurš gatavs samaksāt nedaudz vairāk, lai uzturētos skaistā vidē.

"Pazust Latgalē" vēl nav oficiāli uzsākta rezervācija, taču interese ir diezgan liela, tomēr vēl ļoti pāragri spriest par to, kā "Pazust Latgalē" šajā sezonā veiksies, atzīst I.Gavrovska.

"Mēs esam ļoti atvērti visām idejām, kas nāk. Mūsu koncepts paredz, ka piedāvājumu mēs radīsim kopā ar klientu, ja viņam būs, piemēram, interese par masāžu pļavas vidū - tad mēs meklēsim iespējas tādu nodrošināt," teic I.Gavrovska.

Vaicāta, vai pastāv konkurence šajā biznesa nišā Latgalē, I.Gavrovska atzīst: "Konkurence viesu māju piedāvājumā, protams, ir ļoti liela. Arī Latgalē. Uzskatām, ka mūsu klients brauks jebkur 300 km robežās, ja vien saņems iespēju palikt gaumīgā un mūsdienīgā naktsmītnē, kā arī varēs pavadīt laiku autentiskā vidē un pie dabas."

Atpūtas vietas "Pazust Latgalē" projekts tapis ar Lauku atbalsta dienesta, Biedrības "Krāslavas Rajona Partnerība" atbalstu projekta LEADER ietvaros. Tāpat jaunie uzņēmēji saņēmuši aizdevumu finanšu institūcijā "Altum", kā arī diezgan liels ir arī pašu un ģimenes ieguldījums. Mājiņu arhitekts ir "MARK Arhitekti" birojs no Rīgas. Savukārt mājiņas būvēja vietējais Krāslavas būvniecības uzņēmums SIA "Artprofs".

Komentāri

Pievienot komentāru