FOTO: Revolut jaunajā birojā Londonā 

Finanšu tehnoloģiju kompānijai «Revolut» strauji augot, radās nepieciešamība pēc jaunām telpām, kur būtu ērti visiem centrālā biroja darbiniekiem

Anda Asere, 2018. gada 19. jūlijs plkst. 7:51

«Revolut» jaunajā birojā uz sienām ir dažādi uzraksti, kas raksturo kompānijas iekšējo kultūru. «Šie citāti ir dziļi iesakņojušies mūsu kultūrā un nāk vai nu no dibinātājiem, vai arī ir kļuvuši par biroja folkloru. Tie ir domāti, lai iedvesmotu un atgādinātu, kas mūs ir atvedis līdz šobrīd sasniegtajam – tā ir attieksme, neatlaidība, konkurētspēja un mīlestība pret uzvaru,» skaidro Ieva Elvīra Kazakevičjūte (Ieva Elvyra Kazakeviciute), «Revolut» sabiedrisko attiecību vadītāja Ziemeļeiropā.

«Revolut» mārketinga un komunikācijas vadītājs Čads Vests (Chad West) uzsver, ka biroja videi ir ārkārtīgi liela loma, tāpēc uzņēmums ir investējis daudz laika un naudas, radot vidi, kur komanda būtu priecīga strādāt. Biroja dizainu radījusi kompānija «Thirdway» no Londonas un process aizņēma sešus mēnešus. «Mūsu darbinieki ir radoši un daudz strādā, tāpēc ir tikai godīgi, ka viņi var darīt darbu, kas viņiem patīk, ērtā un patīkamā vidē,» saka Č. Vests.

Birojā ir daudz pārrunu telpu, kā arī plaša atpūtas zona, kur darbinieki var atvilkt elpu vai pastrādāt mierā un klusumā. Atvērtā plānojuma birojs ļauj komandām viegli komunicēt un sadarboties, apliecinot, ka visi ir vienota komanda. «Ir jauki redzēt, kā visi mūsu vadošie darbinieki sēž plecu pie pleca ar visiem citiem, nevis kaut kur atsevišķi smalkos kabinetos aiz aizvērtām durvīm. Uzņēmuma dibinātājiem ir tieši tādas pašas darbavietas kā ikvienam citam pie kopīgajiem galdiem. Ja kādam vajag satikt kolēģi, viņš vienkārši pārbauda otra cilvēka kalendāru un aizsūta ielūgumu – tā viss notiek ātri un efektīvi,» piebilst I. E. Kazakevičjūte.

Birojā ir atpūtas telpa, kur nav atļauts sarunāties, un kas ir piepildīta ar dīvāniem un spilveniem. Tāpat ir plaša zona ar svaigu ēdienu, dzērieniem un televīziju, kur vēl pavisam nesen kolēģi skatījās futbola čempionātu. Liela daļa komandu pusdieno kopā, tāpat «Revolut» ir iknedēļas tikšanās, kur satiekas darbinieki no visiem birojiem kopīgā telefonzvanā.

«Mūsu komanda ir multikulturāla un dažāda, tāpēc ir svarīgi darīt labāko, ko spējam, lai nodrošinātu cilvēkus ar tādiem darba apstākļiem, kādos viņi jūtas vislabāk. Dažus vienmēr var atrast pie viņu galdiem, uz kuriem ir divi vai pat trīs monitori. Citiem patīk stāvgaldi vai dīvāni, bet daži vislabāk jūtas kādā klusā un mierīgā vietā – kādā no pārrunu telpām. Ņemot vērā, cik liels ir mūsu tagadējais birojs, varu droši teikt, ka katrs var atrast tādu vietu, kas vislabāk atbilst viņa individuālajām vajadzībām,» teic I. E. Kazakevičjūte.

«Cilvēki nāk un iet, kad vēlas. Ja vien viņi izpilda to, kas no viņiem tiek sagaidīts, viņi var izvēlēties, kad un kā to paveikt. Nav konkrētas darba stundas un ir arī cilvēki, kuri strādā tikai brīvdienās, ja tā ir ieplānots vai viņi izvēlas šādu darba modeli,» saka Č. Vests. Birojā ir vieta 250 darbiniekiem un uzņēmuma mērķis ir to piepildīt divu gadu laikā. Šobrīd Londonas birojā strādā simt cilvēki un viņu skaits katru mēnesi aug par aptuveni desmit. Viņš norāda, ka komandas locekļi no citiem birojiem apmeklē kolēģus Londonā ik nedēļu un tiek sagaidīts, ka darbinieki, kuri strādā ārpus Londonas, gadā vismaz divas nedēļas pavada centrālajā birojā.

Č. Vests uzsver, ka birojā ir pieejama laba kafija, un I. E. Kazakevičjūte piebilst, ka darbiniekiem ir neierobežota pieeja gumijlācīšu konfektēm – virtuves zonā ir vairākas burkas ar tām un krājumi visas dienas laikā tiek papildināti.

Revolut strauji aug. Runājot par lielākajiem izaicinājumiem šajā posmā, Č. Vests norāda, ka nav viegli atrast pareizos cilvēkus. «Kad uzņēmums attīstās tik strauji kā mēs, ir vajadzīgi labākie un gudrākie cilvēki, turklāt ir svarīgi, lai viņiem būtu ne tikai mums nepieciešamās prasmes un zināšanas, bet arī pareizā attieksme, lai viņi iekļautos mūsu kultūrā,» viņš norāda.

Iepriekš «Revolut» birojs atradās mazākās telpās biznesa centrā «Level39», kas atrodas Londonas «Canary Wharf» rajonā. «Tagad, kad mēs strauji attīstāmies un piesaistām rekordlielu darbinieku skaitu, bija svarīgi atrast jaunu biroju, kas spētu apmierināt mūsu pašreizējās un nākotnes vajadzības,» saka Č. Vests. Jaunais birojs atrodas šajā pašā apkaimē.

«Revolut» darbību sāka 2015. gada jūlijā, iepazīstinot pasauli ar ambiciozu mērķi mainīt banku sektoru. Kompānijas klienti ar mobilās lietotnes palīdzību var atvērt kontu, tērēt naudu 150 dažādās valūtās visā pasaulē bez papildu samaksas, aplikācijā vienlaikus glabāt un pārvaldīt līdz 25 valūtām un tās mainīt, izmantojot starpbanku valūtu kursus.

Nedaudz vairāk kā pirms trim gadiem Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju uzņēmumus «Revolut» visā Eiropā jau ir sasniedzis divus miljonus lietotāju, kuri veikuši vairāk nekā 100 miljonus darījumu, kuru kopējā vērtība sasniedz 16 miljardus ASV dolāru. «Revolut» tiek uzskatīts par vienu no visstraujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem pasaulē un tas jau ir piesaistījis 336 miljonus ASV dolāru no tādiem investoriem kā «Index Ventures», «Ribbit Capital», «Balderton Capital» un «DST Global».

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 04. maijs plkst. 9:52

Finanšu tehnoloģiju kompānija Revolut plāno tirgū sākt pārdot jaunu metāla debetkarti, kas ļaus...

2018. gada 26. aprīlis plkst. 11:14

Līdz ar šo investīciju Londonā dibinātās finanšu tehnoloģiju kompānijas vērtība ir izaugusi...

2018. gada 22. marts plkst. 9:01

Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Revolut ļaus saviem klientiem izveidot un par pirkumiem...

2018. gada 26. februāris plkst. 7:32

Šobrīd kompānijai ir 350 tūkstoši aktīvo lietotāju dienā un 800 tūkstoši aktīvo lietotāju mēnesī.

2018. gada 14. februāris plkst. 6:27

Sākumā tevi ignorē, tad par tevi smejas, tad ar tevi cīnās, un tad tu uzvari.

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2018. gada 19. jūlijs plkst. 7:19

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums «Skycop» ir uzsācis petīciju, kuras mērķis ir...

2018. gada 02. jūlijs plkst. 8:25

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) prognozēm, iedzīvotāju skaits Latvijā turpināšot «kust», un...

2018. gada 02. jūnijs plkst. 0:05

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties atstāt labu pirmo iespaidu vai radīt patīkamu...

2018. gada 28. maijs plkst. 6:45

Labākā dzīvē aizbraukušie «atsitas» Londonas būvlaukumos...

2018. gada 24. maijs plkst. 15:21

Siguldā veidojas 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā sabiedrībai atvērts un dabai...

2018. gada 15. maijs plkst. 11:19

Lai radītu specifiskus produktus farmācijas, medicīnas, biotehnoloģijas, pārtikas un citās nozarēs,...

2018. gada 15. maijs plkst. 11:07

Biroju aprīkojuma biennāle ar to pavadošajiem satelītpasākumiem Milānā durvis vērs nākamgad,...

2018. gada 25. aprīlis plkst. 10:39

Klasika izteiksmīgā interjerā, nepazaudējot mājīgumu un funkcionalitāti - šādas vadlīnijas...

2018. gada 25. aprīlis plkst. 10:09

Par saviem globālajiem panākumiem video straumēšanas kompānijai Netflix ir jāpasakās netradicionālajai...

2018. gada 19. marts plkst. 7:57

LTRK padomes un tās priekšsēdētāja vēlēšanas solās būt īpaši karstas...