FOTO: Rīga pasaules finanšu centru indeksā zaudējusi dažas pozīcijas

Autors: Žanete Hāka
2017. gada 13. septembris plkst. 11:18

Londona saglabājusi līdera vietu pasaules finanšu centru indeksā, liecina jaunākais Z/Yen un Ķīnas Attīstības institūta pētījums.

Londona indeksā saņēmusi tikai divus punktus mazāk nekā iepriekš, kas ir mazākais kritums starp top 10 centriem. Kopējais Eiropas centru vērtējums turpināja svārstīties, ņemot vērā sabiedrības spekulācijas par to, kuri centri varētu iegūt pēc tam, kad Londona pametīs Eiropas Savienību, skaidro Z/Yen asociētais direktors Marks Jindls.

Londonas loma kā pasaules banku centram ir apdraudēta, ja Brexit rezultātā kompānijas, kuras strādā šajā pilsētā, vairs tik viegli nevarēs apkalpot klientus ES. Patlaban vairākas starptautiskās bankas piedāvā savus pakalpojumus no bāzes Londonā, taču visdrīzāk šāda iespēja tiks liegta pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES 2019.gadā, viņš pieļauj.

Indekss kopš 2007.gada tiek publicēts divas reizes gadā, un tajā iekļautas 92 pilsētas, kuras novērtētas 1000 punktu skalā.

Rīga jaunākajā pārskatā nokritusies līdz 53.vietai, salīdzinot ar 45.vietu iepriekšējā pārskatā. Tallina ieņem 44.vietu, nokrītoties par divām vietām.

Galerijā augstāk iespējams uzzināt, kuri patlaban ir 20 populārākie finanšu centri pasaulē!

LASI VĒL:

Intervija: Lai kļūtu par finanšu centru, Rīgai jākļūst atpazīstamākai

Atslēgvārds