FOTO: Sākta Viļņas lidostas skrejceļa vērienīgā rekonstrukcija

Autors: Db.lv
2017. gada 17. jūlijs plkst. 9:42

Lai īstenotu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgāko skrejceļa rekonstrukciju, no 14. jūlija līdz 17. augustam, uz 35 dienām pilnībā tiek slēgta Viļņas Starptautiskā lidosta, informē rekonstrukcijas veicēja - būvniecības uzņēmuma A.C.B. pārstāvji.

Būtiskākās no pārmaiņām Viļņas lidostā būs rekonstruētais skrejceļš 150 tūkst. m2 platībā, no jauna izbūvējot četras asfaltbetona kārtas, tā infrastruktūras pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Līdz ar šo rekonstrukciju Viļņas lidosta būtiski uzlabos lidojumu drošību īpaši nelabvēlīgos laikapstākļos un savu konkurētspēju reģionā.

Kompānijā skaidro, ka skrejceļa rekonstrukcijas laikā tiks atjaunots ne tikai skrejceļa segums, bet arī pilnībā pārbūvēta tā infrastruktūra – izbūvēta elektroapgādes un sakaru kabeļu kanalizācija, izveidotas jaunas lidlauka gaismu un drenāžas sistēmas, kā arī izbūvēti jauni lietus ūdens savākšanas kolektori, ūdens novadīšanai no skrejceļa. Vienā virzienā tiks uzlabota CAT II gaismu sistēma, kas ļaus būtiski palielināt drošību, lidmašīnām nolaižoties nelabvēlīgos laika apstākļos. Skrejceļa abos galos tiks pārbūvētas tuvošanās gaismas. Turklāt, skrejceļa apgaismojuma sistēmai tiks izmantoti mūsdienīgākie LED gaismekļi, kas nodrošina labāku apgaismojumu, kā arī uzlabos Viļņas lidostas energoefektivitāti. Pārējie Viļņas lidostas rekonstrukcijas darbi noritēs no 18. augusta pusnakts līdz rudenim, un tie neietekmēs Viļņas lidostas darbību.

Ceļu būves uzņēmums A.C.B. līgumu par Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukciju parakstīja 2017. gada sākumā. No šī gada marta uzņēmums aktīvi veic darbu plānošanu, projektēšanas darbus, kā arī veic būvdarbus dienas un nakts laikā, neietekmējot lidojumus, taču aša skrejceļa rekonstrukcijas darbu laikā Viļņas lidosta tiks pilnībā slēgta 35 dienas un vairums aviosabiedrības lidojumu tiks novirzīti uz Kauņas lidostu. Kopumā plānots novirzīt aptuveni 3100 lidojumu un 300 tūkstošus pasažieru. Kauņa lidostā ir ievērojami palielināts darbinieku skaits, nodrošinātas papildu stāvvietas un pagaidu termināli. Šobrīd blakus Kauņas lidostas terminālim jau ir uzbūvēti papildu divi pagaidu pasažieru termināļi, kur pieejamas kafejnīcas, veikali un biznesa zāles. Klientiem būs pieejamas arī papildu 2000 vietas īstermiņa un ilgtermiņa autostāvvietās.

A.C.B. Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija tika piešķirta iepirkuma rezultātā. A.C.B. kopējais tikai lidostās realizēto projektu apgrozījums pārsniedz 130 milj. eiro.

A.C.B. uzņēmumu grupas pamatdarbība ir autoceļu, ielu un mākslīgo būvju (tiltu, kustības pārvadu) būve un remonts. Tāpat grupas uzņēmumi veic labiekārtošanas darbus, sniedz dažādus pakalpojumus ar uzņēmuma rīcībā esošo tehniku un transportu, kā arī realizē būvmateriālus – smilti, drupinātu granti, šķembas, asfaltbetonu un betona izstrādājumus. A.C.B. grupas konsolidētais apgrozījums 2015. gadā pārsniedza 80 milj. eiro gadā, un tas jau vairākus gadus iekļuvis Latvijas uzņēmumu Top100 pēc finanšu rādītājiem. Uzņēmums realizējis arī ceļu būves projektus Lietuvā, t.sk. rekonstruējis Kauņa – Zapīšķi – Šaķi un Alīta – Simna ceļa posmus, kas veiksmīgi nodoti ekspluatācijā 2016. gadā.