FOTO: Sakustējies ledus kūdras ieguvē

2017. gada 07. jūnijs plkst. 8:35
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Divu Saeimas komisiju iesaistīšanās rezultātā beidzot no nulles punkta ir izkustējusies kūdras nozares attīstības stratēģijas izstrāde, kas nozarei dotu skaidrību un līdz ar to arī investīciju piesaisti

Tādu viedokli pēc divu Saeimas komisiju – Ilgtspējīgas attīstības un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas – kopsēdes pauda Latvijas kūdras ražotāju asociācijas padomes priekssēdētājs un SIA Laflora valdes loceklis Uldis Ameriks.

Viņš atzīst, ka kopš minēto divu Saeimas atbildīgo komisiju kopsēdes pērnā gada 12. oktobrī ir sākusies aktīva rosība ne tikai kūdras nozares attīstības stratēģijas izstrādē un normatīvo aktu grozījumu gatavošanā. To, ka šajā jomā ir ļoti plašs darba lauks, liecināja arī vakardienas sēde, turklāt joprojām ir daudz jautājumu, uz kuriem nav atbilžu. Proti, cik daudz no purviem ir aizsargājami un cik daudz izmantojami kūdras ieguvei, cik kūdras ik gadu vajadzētu iegūt. Tajā paša laikā, atšķirībā no daudzām citām ES dalībvalstīm, Latvijai kūdras ir ļoti daudz (1,5 miljardi t), turklāt tās apjoms ik gadu turpina pieaugt vismaz par 1,2 milj. t, un ik gadu iegūstot ap 0,8 milj. t kūdras, šādos apjomos to var turpināt iegūt vismaz 800 gadus.


Fotogrāfijas no kūdras ieguves procesa skatāmas raksta galerijā!

Visu rakstu Sakustējies ledus kūdras ieguvē lasiet 7. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu