Nekustamais īpašums

FOTO STĀSTS: Db.lv viesojas Z-Towers kompleksā

Ingrīda Drazdovska, Lelde Petrāne, 03.05.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Biznesa portālam db.lv šodien tika dota ekskluzīva iespēja paviesoties Rīgā topošajā daudzfunkcionālajā kompleksā Z-Towers.

Z-Towers būs izvietoti 336 dzīvojamie apartamenti, A klases biroju telpas 10 000 m2 platībā, stāvvietas 700 vieglajām automašīnām, kā arī Podium daļa piecos līmeņos.

Patlaban Dienvidu un Ziemeļu torņos ir rezervēti dzīvokļi no 7. līdz 14. stāvam. Kopskaitā – vairāki desmiti. Aktīvu tirdzniecību paredzēts uzsākt nākamā gada janvārī, mārketinga kampaņu izvēršot gan Eiropā, gan NVS valstīs. Dzīvokļu cena ir atkarīga no stāva, skata, kas paveras pa logu, kā arī no apdares līmeņa. Pagaidām pircēji ir ārzemnieki - no Londonas un Maskavas.

Kā pastāstīja Z-Towers attīstītājas AS Towers Construction Management valdes loceklis Oļegs Alainis, projekts patlaban ir noslēguma stadijā. «Esam pabeiguši torņu konstrukciju montāžas darbus. Arī ēkas fasādes ir nobeiguma stadijā, pašlaik ir uzstādītas visas fasādes daļas, kuru montāžai bija nepieciešams - izmantot sarežģīto torņa celtni. Līdz ar to torņa celtnis vairs nav nepieciešams un ir uzsākta tā demontāža. Ja metroloģiskie apstākļi ļaus, esam plānojuši torņa celtņa demontāžu pabeigt jau maijā. Secīgi pēc tam tiks pilnībā pabeigti arī pēdējie stiklošanas darbi, lai ēkas būtu pilnībā noslēgtas un vairs nebūtu pakļautas ārējo klimatisko apstākļu ietekmei. Savukārt, tas ļaus būtiski paātrināt atlikušo būvdarbu un iekšējās apdares izpildes procesus.»

«Šobrīd turpinām iekšējo tīklu montāžas darbu, esam arī uzsākuši iekšējās apdares darbus Ziemeļu tornī un pazemes stāvos. Tuvākajā laikā plānojam ķerties klāt Podiuma izbūvei, kura interjera autors tika izvēlēts starp vairākiem pretendentiem aprīļa mēnesī. Iecerēts, ka Z-Towers Podiums būs visa kompleksa vizītkarte, kas apvienos gan lietišķu ofisu noskaņojumu, gan ļaus justies komfortabli dzīvokļu torņa iemītniekiem. Būs padomāts arī par Podiuma viesiem. Piecu līmeņu Podiumā ir plānoti visi nepieciešami servisi: dažādi restorāni un veikali, divas apzaļumotas terases, fitnesa klubs ar 25 m garu baseinu, SPA zona, konferenču centrs (viss ceturtais līmenis), kā arī cigāru klubs. Savukārt kompleksa apakšzemes stāvvietā izvietosies ķīmiskā tīrīšana un automazgātava,» stāsta O.Alainis.

Dzīvokļi Ziemeļu tornī (117 m – blakus Vanšu tiltam) atradīsies no 4.stāva līdz 18.stāvam, kopā 130 apartamenti. Tie būs pieejami ar pilnu apdari, iebūvētiem skapjiem un virtuvi, tiks piedāvāti arī īrei.

Savukārt dzīvokļi no 19.stāva līdz 29.stāvam, kas tiks apkalpoti ar atsevišķu liftu grupu, tiks piedāvāti ar pelēko apdari, lai klienti varētu veidot savu individuālu dizainu.

Projekta mazākā dzīvokļa platība ir ap 40 kvadrātmetriem. Cenas ar apdari ir, sākot no 150 tūkstošiem eiro. Autostāvvieta gan šajā cenā neietilpst. Autostāvvietas būs iespējams gan iegādāties, gan īrēt (no 250 eiro mēnesī).

Patlaban rezervēts augšējais dzīvoklis Ziemeļu tornī vairāk nekā 600 kvadrātmetru platībā. Pārdošanas cena gan esot noslēpums, bet «tā ir augsta, ļoti augsta, miljoniem vērta». Pircējs ir «ļoti turīgs cilvēks, viņš nav no Latvijas, lai gan Latvijā uzturas ļoti bieži, diezgan pazīstams un zināms», biznesa portālam db.lv raksturoja O.Alainis. Dienvidu torņa penthaus dzīvoklis 800 kvadrātmetru platībā ir brīvs. Tā cena būs vēl augstāka, sacīja O.Alainis.

Z-Towers komplekss piedāvās arī A klases birojus, tiks iekārtots arī konferenču centrs.

«Novērtējot veicamo darbu apjomu līdz objekta nodošanai ekspluatācijā, mēs saprotam, ka papildus esošajiem darbuzņēmējiem, mums būs jāpiesaista jauni uzņēmumi, kas ieguldītu savu artavu kompleksa būvniecībā,» stāsta O.Alainis.

«Iekšdarbu veicēji ir laipni aicināti atstāt savus kontaktus un informāciju, zvanot mums uz biroju. Mēs labprāt izskatīsim pieteikumus un sazināsimies ar labākajiem. Veicamo darbu apjoms ir milzīgs. Tāpat aicinām uz sadarbību arī apdares materiālu piegādātājus un izplatītājus, kā arī dizaina mēbeļu ražotājus, kuru piedāvāto materiālu un izstrādājumu klāsts būtu pielietojams projekta realizācijā,» viņš turpina.

Projekta nodošanas termiņš saskaņā ar iepriekš plānoto ir 2017. gada vidus, kad plānota arī iedzīvotāju ievākšanās.