FOTO, VIDEO: Brīvības ielas grausts gaida 30 miljonu investīcijas 

Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs Pro Kapital Grupp, ieguldot 30 miljonus eiro, plāno attīstīt Brīvības ielas 197 kvartālu, kur tiks atjaunots vēsturiskais nams un būvēts jauns biroju kvartāls.

Monta Glumane, Laura Mazbērziņa, 29.04.2019
1/83

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Monta Glumane

«Jauns biroju un komercplatību kvartāls tieši pie Rīgas centrālās transporta ass, Brīvības ielas būs labs papildinājums šai apkaimei un risinās Rīgā samilzušo kvalitatīvu biroju pieejamības problēmu. Vispirms atjaunosim vēsturisko namu ielas malā vairāk nekā 5000 kvadrātmetru platībā, un tad soli pa solim virzīsimies tālāk ar jaunu, kvartālu papildinošu ēku būvniecību vairāk nekā 15 000 kvadrātmetru platībā,» sacīja Paolo Mikeloci (Paolo Michelozzi), AS Pro Kapital Grupp dibinātājs un vadītājs.

Viņš pastāstīja, ka būvdarbi tiks uzsākti šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā. Rekonstrukcijas darbi Brīvības ielā prasīs apmēram gadu jau esošajai ēkai un pēc tam tiks veiktas pārējās būvniecības kārtas. Kopumā projektā plānots ieguldīt 30 miljonus eiro.

«Kad deviņdesmitajos gados ierados Rīgā, saskatīju šajā pilsētā lielu potenciālu un sāku raudzīties pēc zemes gabaliem un īpašumiem, vadoties pēc diviem galvenajiem raksturlielumiem. Viens no tiem bija laba atrašanās vieta tuvu centram ar zaļo zonu vai iespējām to attīstīt, kā arī labu sabiedriskā transporta infrastruktūru. Šie ir raksturlielumi, kas piesaista cilvēkus gan vietām, kur dzīvot, gan vietām, kur strādāt,» komentē P. Mikeloci.

Brīvības ielas projektā tiks piedāvātas biroju platības īrniekiem un būs iespēja piemērot telpas savām vajadzībām. «Šajā projektā varam pielāgoties atbilstoši katra vajadzībām, tikpat labi viena stāva ietvaros varam paredzēt 1000 kvadrātmetrus atvērto biroju un tikpat labi sadalīt šo pašu platību 8 mazākos birojos. Jūs noteikti zināt mūžveco joku par to, kas ir trīs galvenie faktori, kas nosaka īpašuma vērtību. Tie ir – atrašanās vieta, atrašanās vieta un atrašanās vieta,» teic P. Mikeloci.

«Ja raugāmies uz situāciju šodien – īpaši optimistiska tā nav. Cilvēkiem Latvijā joprojām ir spilgtas atmiņas par krīzi un arī banku piesardzīgā kreditēšanas politika situāciju īpaši neuzlabo. Tomēr redzam, ka situācija lēnām uzlabojas un pieprasījums pēc kvalitatīvām dzīvojamām platībām centrā tikai pieaugs. Galvenais izaicinājums, kas raksturīgs visai Baltijai – mūsu tirgi ir mazi un maz zināmi ārpus robežām, tāpēc ir samērā grūti piesaistīt ārvalstu investīcijas. Tai pat laikā konkurence par labiem projektiem ir ļoti veselīga un labā līmenī,» skaidro P. Mikeloci.

Jaunākais izdevums