FOTO, VIDEO: Polija ar savu Expo paviljonu atgādina par Otrā pasaules kara vēsturi

2017. gada 19. jūnijs plkst. 13:01
Autors: Db.lv
Sadaļa: Expo 2017
Dalies ar šo rakstu

Izstādes Astana Expo 2017 laikā aizvadīta Polijas nacionālā diena, kuras laikā tikās abu valstu delegācijas. Lai arī izstādes tēma ir Nākotnes enerģija, poļi vismaz daļu sava paviljona ir veltījuši pagātnei – vēstures liecībām par tās smago vēsturi Otrā pasaules kara laikā.

Fotogrāfijas - raksta galerijā! Video - zemāk.

Polijas senāta vicespīkere Marija Kok sveica visus klātesošos un uzsvēra, ka Kazahstāna ir galvenais Centrālāzijas partneris un tā tas būs arī daudzus turpmākos gadus. Starp abām valstīm valda ne tikai draudzīgas attiecības, bet arī plaukst abu valstu kopējie sadarbības projekti.

Lielu lomu Polijas nacionālajā dienā nospēlēja Anna Marija Anders, kura ir Polijas Otrā pasaules kara varoņa Vladislava Andersa meita. Lai arī Polijas paviljona tēma ir Radoši cilvēki, gudra enerģija, daļa no tā tika veltīta pagātnei par Otro pasaules karu un poļu grūto likteni.

Karavadonis izpelnījās vietu vēstures grāmatās ar savu drosmi un vairāk nekā 120 000 poļu izglābšanu no kara šausmām, tai skaitā arī koncentrācijas un darba nometnēm. Vēstures liecībām ir atvēlēta viena īpaša vieta paviljonā, kur ikviens var iepazīties ar daļu no Polijas vēstures.

Drūmo vēsturi aizsedza poļu nacionālās dejas un dziesmas, kā arī svinīgi tika atklāta Polijas pastmarka, kura veltīta izstādei Astana Expo 2017.
LASI, SKATIES ARĪ:


3600 Video: Vjetnamas muzikālais priekšnesums

Vjetnamas paviljona apmeklētājus izklaidē tradicionālās mūzikas izpildītāji:FOTO, VIDEO: Ukrainas Expo paviljonā uzstādīts Ginesa rekords

FOTO, VIDEO: Gruzijas Expo paviljonu atklāj ar dejām, dziedāšanu un minūti klusuma

FOTO, VIDEO: Expo Āfrikas paviljons rībina ar saviem deju ritmiem

Latvijas Expo paviljonā tiekas loģistikas nozares līderi

VIDEO: Latvijas paviljona atklāšana Astana Expo 2017

Astanas Expo izveidotas unikālas skulptūras

VIDEO: Dienvidkorejas paviljonu Astanā atklāj ar robotiem un interaktīvo mežu

Video: Latvijas EXPO paviljona atklāšana Rīgā

FOTO: Uzbekistāna pasaulei izrāda nākotnes autoDalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām