FOTO: Viedā biroja izveidē Lattelecom investējis 1,4 miljonus eiro 

Investējot 1,4 miljonus eiro, Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom izveidojis Baltijā modernāko pirmo viedo - uz aktivitātēm balstīto biroju Mettropole, kas pielāgots darbinieku mainīgajām vajadzībām pēc telpas, saskarsmes un darba resursiem, informē uzņēmums.

Dienas Bizness, 2015. gada 02. decembris plkst. 15:58

Viedais birojs Mettropole izveidots sadarbībā ar Latvijas telpu projektētājiem no Xcelsior un antropologu Robertu Ķīli. Biroja telpas tehniskās projektēšanas un izbūves darbus veica Citrus Solutions.

«Ir jāsaprot, ka attīstoties tehnoloģijām nevar uzņemties realizēt 21.gadsimta uzdevumus, izmantojot 20.gadsimta instrumentus un cerēt, ka tiksiet ar šo darbu galā. Tāpēc mēs pieņēmām lēmumu mainīties līdzi laikam un veidot šī brīža vajadzībām atbilstošu darba vidi. Viedā biroja veidošanai bija trīs pamatnosacījumi - izveidot dažādas elastīgas darba vides viena stāva ietvaros, nodrošināt pietiekoši daudz vietas individuālam darbam, kā arī veicināt komunikāciju, sadarbību un radošumu darbinieku starpā,» stāsta Lattelecom Personāla vadības direktore Ingrīda Rone.

Uzņēmums norāda, ka jau šobrīd var redzēt skaidrus ieguvumus - par 70% augusi darbinieku kapacitāte esošajās telpās, salīdzinot ar darba organizāciju iepriekš. Savukārt, par vairāk kā 40% samazinājušās telpas apsaimniekošanas un uzturēšanas izmaksas uz vienu darbinieku.

Kaut arī bieži elastīgai un radošai videi birojā tiek likta vienlīdzības zīme ar atvērta tipa biroju, Lattelecom viedā biroja Mettropole dizaina un plānojumam koncepta vadošie pamatelementi Mettropolē ir pavisam citi.

Ja līdz šim katram bija savs galds, kur strādāt, sanāksmju telpas, kuras izmantot tikšanās laikā un atsevišķi vadītāju kabineti, tad Mettropolē ir krietni lielāka dažādība vietu individuālam darbam, sanāksmju zāļu, tikšanās, kā arī atelpas vietu izvēlē. Piemēram, lai koncentrētos atskaites sagatavošanai, darbinieks izmantot kluso zonu, savukārt, ja nepieciešama domu apmaiņa ar kolēģiem, tad piemērotāka ir radošā zāle, tējošanas vieta vai projektu zona. Neierasti, bet vērtīgi - visi vadītāji strādā kopā ar kolektīvu. Vides dažādība katram ļauj atrast piemērotāko vietu strādāšanai, vadoties pēc darba vajadzības, sava garastāvokļa vai citu kolēģu dienas plāniem.

Mainīgas darba vietas (hot desk) -pētījuma dati liecina, ka darbinieks vidēji pie sava darba galda pavada ap 40% no sava darba laika, tāpēc Lattelecom viedajā birojā Mettropole darbiniekiem nav savas vienas konkrētas darba vietas, un brīdī, kad darbinieks ir sanāksmē, pusdienās vai ārpus biroja, darba vietu lietderīgi izmanto kāds cits kolēģis. Ikdienišķa darba vietas maiņa palīdz gan koncentrēties uz konkrētu darba uzdevumu, gan arī samazina mazkustīguma riskus, kas raksturīgi biroja darbiniekiem.

Tīra darba virsma (clean desk). Ja līdz šim darbiniekiem darba galds kalpoja par vietu, kur ne tikai novietot nozīmīgus darba dokumentus, bet arī izlīmēt, piemēram, līmlapiņas ar svarīgākajiem darbiem tad šobrīd Mettropolē tiek ievērots tīrā galda princips. Katram darbiniekam ir savs skapītis, kurā salikt savas mantas, gan mainot darba vietu vienā biroja galā uz citu, gan dodoties mājup, ikreiz atstājot darba virsmu tīru un sakoptu.

Lattelecom viedā biroja Mettropole izveides laikā tika izvesti 250m3 būvgružu, saskrūvēti metāla profili 2600 metru garumā, izvilkti elektroapgādes kabeļi 20 000 metru garumā, kā arī vājstrāvu tīkla kabeļi 30 000 metri. Savukārt izveidoto un apstrādāto sienu un griestu platības apjoms ir 2400m2.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2015. gada 21. augusts plkst. 16:05

Tehnoloģijas iet straujiem soļiem uz priekšu, bet jautājums par Lattelecom nākotni aktuāls...

2015. gada 10. augusts plkst. 14:24

Lattelecom piedāvā skatītājiem jaunu pastāvīgu televīzijas kanālu 360TV, kļūstot par pirmo...

2015. gada 29. jūlijs plkst. 13:07

Jo ilgāk Latvijas valsts domās, ko, kā un kad darīt ar savu...

2015. gada 17. jūlijs plkst. 8:11

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom šā gada pirmajā pusgadā...

2015. gada 13. jūlijs plkst. 11:33

TeliaSonera ir lūgusi – ja ejam uz priekšu, tad ir nepieciešams politisks...

Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2014. gada 04. jūnijs plkst. 16:47

Latvijas jaunās tehnoloģiju un dizaina kompānijas Froont, Berta.me, HungryLab un Sellfy apvienojušas...

2010. gada 08. decembris plkst. 8:34

«Acīmredzot tie, ko vien varēja atlaist, jau ir atlaisti iepriekšējos gados, un...

2010. gada 15. jūnijs plkst. 9:52

Lielajos būvobjektos visbiežāk nav problēmu ar darba drošības prasību ievērošanu,...

2010. gada 04. jūnijs plkst. 13:11

Liepājas ražošanas sabiedrības Būve celtnieki 3. jūnijā sākuši streiku zemo algu...

2010. gada 22. aprīlis plkst. 17:21

Statistika par Ilgtspējas indeksa dalībnieku aktivitāti Latvijā liecina, ka jau pirmajā gadā...

2010. gada 17. marts plkst. 11:49

Konkurences padome (KP) izbeigusi lietas izpēti par iespējamiem pārkāpumiem Cemex darbībās, DB...