FOTO: Wasserkabel Baltic apkures un dzesēšanas tehnoloģijas ražotnes atklāšana

2017. gada 26. maijs plkst. 16:07
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā piektdien, 26.maijā atklāta Vācijas izcelsmes uzņēmuma Wasserkabel Baltic ražotne, kur tiks ražotas energoefektīvas, videi un cilvēka veselībai draudzīgas un ilgmūžīgas apkures un gaisa dzesēšanas sistēmas.

Db.lv jau rakstīja, ka jaunais projekts ir Vācijā radītās zemas temperatūras apkures un dzesēšanas sistēmas komponentu ražotne. Sistēmas darbība ir balstīta uz siltuma starojuma un absorbcijas principa pamata, izmantojot no augstas kvalitātes polipropilēna izgatavotu ūdens kapilāru sistēmu, kas pēc nepieciešamības tiek instalēta griestos, sienās vai grīdā, ļaujot ietaupīt celtniecības izmaksas un palielināt stāvu skaitu ēkā, samazinot tehniskajām komunikācijām nepieciešamo platību katrā stāvā, kā arī nodrošinot izcilu komforta līmeni. Papildus uzņēmums piedāvās tirgū polipropilēna caurules ēku iekšdarbiem.

Kopējā ražotnes platība ir ap 1400 kvadrātmetriem. AS Wasserkabel Baltic līdz 2018. gadam plānot radīt vismaz 15 jaunas darba vietas, savukārt iekārtu iegādē un apgrozāmajos līdzekļos uzņēmums investējis ap 1,7 miljonus eiro.

Projekts īstenots ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas Inovācijas «zaļās» ražošanas jomā atbalstu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds