Franču maiznīcu īpašnieks: Paveicās, ka mums neiedeva kredītu

2017. gada 15. decembris plkst. 9:20
Dalies ar šo rakstu

Diplomēts inženieris Bernards Filips Larāns (Bernard Phillipe Larane), kas biznesu sācis, no Francijas importējot vīnu un kurpes, bet no Latvijas eksportējot kūdru, jau 23 gadus Rīgā rada franču maiznīcu mājīgo atmosfēru, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Fragments no intervijas

Jūsu maiznīcu tīkls darbojaties jau 18 gadus, pēc Latvijas mērauklas esat ilgdzīvotājs. Kas ir veiksmes pamatā?

Pirmie septiņi gadi bija ļoti, ļoti grūti. Pēc krīzes kļuva daudz vieglāk.

Kā jūs pārdzīvojāt krīzi? Kā zināms, daudzi ēdināšanas uzņēmumi nogāja pa burbuli.

Izdzīvojām galvenokārt, pateicoties tam, ka mēs neņēmām kredītus un mums nebija parādu. Divas reizes pirms krīzes gribējām ņemt kredītu, bet mums to neiedeva. Tas, protams, ir ļoti labi, mums ļoti paveicās.

Dzīvojot Latvijā, esat iemācījies latviešu valodu. Vai tas bija nepieciešams, lai darbotos biznesā, jeb jums gluži vienkārši ir ķēriens uz valodām?

Nezinu vai tas ir ķēriens, bet man pietiek laiks, lai mācītos. Turklāt es uzskatu, ka ir jāzina tās valsts valoda, kurā dzīvo un strādā. Tas, manuprāt, ir liels pluss biznesam.

Pērn SIA Cadets de Gascogne apgrozījums pārsniedza vienu miljonu eiro, kas šajā biznesā ir pārsteidzoši labs sniegums. Kā zināms, daudzi restorāni Latvijā ir tā saucamajā pelēkajā zonā, maksā algas aploksnēs. Vai Latvijā ir iespējams strādāt un labi pelnīt arī godīgi?

Jā, protams. Turklāt Latvijā ir daudz vieglāk strādāt nekā Francijā un vest grāmatvedību. Latvijā viss ir skaidrs un labi saprotams. No Valsts ieņēmuma dienesta (VID) iespējams viegli un ātri saņemt nepieciešamo informāciju. Esmu bijis pāris reizes VID Mežaparkā, nekad neesmu sēdējis un gaidījis rindās. Kad man bija sava firma Francijā, es regulāri staigāju uz dažādām iestādēm. Ja šeit visi dokumenti iet tikai caur VID, tad Francijā tās bija vismaz kādas piecas dažādas institūcijas.

Visu interviju Savaldzina ar kruasāniem lasiet piektdienas, 15.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu