Futbola klubs Spartak plāno debiju akciju tirgū 

Krievijas futbola kluba Spartak īpašnieks, miljardieris un naftas kompānijas Lukoil viceprezidents Leonīds Feduns apsver iespēju veikt kluba akciju sākotnējo publisko piedāvājumu. Tādējādi tas varētu kļūt par pirmo futbola klubu Krievijā, kas šādi rīkojies.

Jānis Rancāns, 12.3.2013

Kluba īpašnieks šādu ideju apsvēris jau pirms deviņiem gadiem, tomēr tad radās problēmas ar stadiona celtniecības pabeigšanu, vēsta Gazeta.ru. Plānots, ka akciju sākotnējais publiskais piedāvājums varētu  notikt 2017. vai 2018. gadā. «Pēc 2017. gada Spartak palielinās ienākumus. Iespējams, pat trīs līdz četru reižu apmērā,» sarunā ar Bloomberg sacījis L. Feduns. Plānotajā laikā, kad varētu notikt Spartak akciju sākotnējais publiskais piedāvājums, Krievijā notiks pasaules čempionāts futbolā.

L. Feduns uzskata, ka, veicot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu, Spartak varētu samazināt savu atkarību no īpašnieka. «Mans sapnis ir radīt tādu sistēmu, kad Spartak spēs pats sevi finansēt,» sacījis L. Feduns.

Miljardierim vēl 2004. gadā piederēja tikai 20% Spartak daļu, taču vēlāk viņš atpircis arī pārējās. Saskaņā ar paša L. Feduna sacīto, gadā viņš Spartak attīstībā investē aptuveni 60 miljonus ASV dolāru. Tā, piemēram, jauna stadiona, kurā paredzētas vietas 45 tūkstošiem cilvēku, celtniecībā Maskavas ziemeļos ieguldīti aptuveni 500 miljoni ASV dolāru. Saskaņā ar žurnāla Forbes aplēsēm, L. Feduna rīcībā varētu būt deviņi miljardi ASV dolāru.

Krievijas analītiķi norāda, ka, aplēšot Spartak vērtību, nepieciešams vērā ņemt ne tikai komandas sporta sasniegumus, bet arī tās stadionus un citu, ar klubu saistītu infrastruktūru un nekustamos īpašumus, vēsta Gazeta.ru.

«Gadījumā, ja šis plāns realizēsies, Spartak akciju iegāde kļūs ne tikai par ienesīgu ieguldījumu, bet arī līdzjutējiem ļaus sajust sevi kā kluba vēstures dalībnieku. Līdzjutējiem tas ir ārkārtīgi svarīgi,» pieļāva vadības kompānijas Kapital ģenerāldirektors Vadims Soskovs.

Savukārt fondu tirgu eksperts Igors Soboļevs uzskata, ka Spartak var izdoties atkārtot pazīstamo Spānijas Barcelona un Mančester United futbola klubu panākumus akciju tirgū. «Spānijas Barcelona ir 200 tūkstoši akciju turētāju un tas ir veiksmīgs klubs. Tas nozīmē, ka pasaulē ir analogi uz kuriem tiekties Spartak,» sacīja I. Soboļevs.

Tevi varētu interesēt

Latvijas uzņēmums SIA Sakret piesaista sadarbības partneri Krievijā; šopavasar tur sāksies...

Klimata kontroles iekārtu ražotājs SIA Felzer 1,5 milj. eiro vērtajā ražotnē uzbūvējis...

Krievijas eksbaņķieris, kurš aizbēga uz Londonu 2011. gadā pēc tam, kad tika...

Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins  parakstījis likumu, ar kuru kaimniņvalstī...

Zirgu gaļas skandāla dēļ Krievija varētu apturēt gaļas importu no Eiropas Savienības...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...