Gada biškopis ražošanā - biteniece no Dagdas

2012. gada 03. decembris plkst. 16:28
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Biškopības biedrības organizētajā konkursā Gada biškopis par gada biškopi ražošanā atzīta Dagdas novada biteniece Liāna Igaune.

Viņa savā saimniecībā ražo dažādus biškopības produktus – medu, ziedputekšņus, bišu maizi, propolisu. Nesen saimniecībā tapusi jauna dravas māja un tur ir padomāts par visu – kā tiks glabāts inventārs, kā tiks sviests medus, kā kausētas šūnas, informē Latvijas biškopības biedrība (LBB). Liānas Igaunes mācību dravā notiek arī semināri un biškopju apmācības. Konkursa žūrijas īpašo atzinību saņēma biteniece Agnese Sitnika no Daugavpils novada. Viņa ir vienīgā no konkursantiem, kas ideāli atbilst visām nominācijām, izņemot Gada jaunais biškopis. Agnese veic kvalitatīvu bišu produktu ražošanu, popularizē biškopību un bišu produktus sabiedrībā, organizējot dažādus pasākumus un apmācības savā dravā, kā arī drava ir ideāli sakopta, katrs sīkumiņš ir pārdomāts, tā LBB.

Nominācijā Gada biškopis sabiedrībā par uzvarētāju atzīts biškopis no Aizputes novada Imants Ozols. Viņš esot ne tikai biškopis, bet arī mākslinieks, gleznošanas skolotājs, dārznieks un dzejnieks - cilvēks, kas aktīvi popularizē sabiedrībā biškopību un bišu produktus. Nominācijā Gada sakoptākā drava uzvarēja biškope Zigrīda Manteja no Durbes novada. «Zigrīdas drava ir ne tikai funkcionāla, bet arī ideāli sakopta un skaista. Tā ir vieta, kurā gribas atgriezties otrreiz,» atzīst LBB. Titulu Gada jaunais biškopis ieguva Imants Dauksts no Priekuļu novada - četru gadu laikā viņa drava ir izaugusi no 4 līdz 60 bišu saimēm.

Konkursu Gada biškopis LBB organizēja jau trešo reizi. LBB valdes priekšsēdētājs Armands Krauze atzīst, ka konkurss ir ļoti svarīgs ne tikai pašiem biškopjiem, bet arī bišu produktu patērētājiem. «Ar konkursa palīdzību ir iespējams uzzināt kā strādā labākie, profesionālākie tādējādi paceļot latiņu visai biškopības nozarei, veicinot tās attīstību. Šogad konkurss ir izdevies. Katras nominācijas uzvarētājs darbojas biškopībā ar sirdi un dvēseli. Visi ir sava amata pratēji, kas pilnīgi atbilst nominācijai, kurā viņi ir izvirzīti un mēs atkal varam pārliecināties par to cik Latvijā ražo kvalitatīvus produktus! Konkursa pati nozīmīgākā nominācija ir Gada biškopis ražošanā. Šogad vislabākos rezultātus uzrādīja Liāna Igaune. Viņa ražo bišu produktus visaugstākajā līmenī. Sasniegt tādus rezultātus būtu jātiecas ikvienam biškopim. Viņas veiksmīgo darbību pamato kaut vai fakts, ka viņa visu savu produkciju realizē Latgalē, kas ir reģions ar viszemāko pirktspēju un lielāko bezdarba līmeni. Daudzi sūdzas, ka nav kur pārdot un nav pircēju. Liānai pārzina tirgu, prot ražot un prot pārdot. Viņa ir profesionāle. Tas arī ir viens no konkursa mērķiem, atrast labākos, lai citi var mācīties no viņiem,» pauž A. Krauze. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām