Gada laikā apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieaudzis

2011. gada 11. jūlijs plkst. 14:04
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada maijā, salīdzinot ar pērnā gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieaudzis par 16%, tai skaitā vietējā tirgū – par 13,2% un eksportā – par 18,9%.

Centrālā statistikas pārvalde atzīmē, ka no 22 apstrādes rūpniecības nozarēm pieaugums bijis 18 nozarēs. Lielākais samazinājums bija tekstilizstrādājumu ražošanā tieši vietējā tirgū, ko noteica kritums gatavo tekstilizstrādājumu ražošanā. Savukārt pieaugums bija gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas, ko noteica metāla konstrukciju eksports.

Savukārt, salīdzinot šā gada maiju ar aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājies par 1,5%, tai skaitā vietējā tirgū – par 0,5% un eksportā - par 2,5%.

Lielākais apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanā – par 35,4%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 7,5%, metālu ražošanā – par 6%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījuma samazinājumu ietekmēja tās lielākās apakšnozares – pārtikas produktu ražošana un dzērienu ražošana – sarukums.

Lielākais pieaugums apstrādes rūpniecībā bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 17,1%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 13,3%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē apgrozījums pieauga – par 10,8%.
 

Dalies ar šo rakstu