Gada laikā UR elektroniski reģistrējis 19 komersantus

2011. gada 12. februāris plkst. 18:53
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Gada laikā, kopš iespējama dokumentu iesniegšana elektroniskā formā, elektroniski reģistrēti 19 komersanti, informēja Uzņēmumu reģistra (UR) pārstāve Līga Brice.

«Elektroniskā sistēma dokumentu iesniegšanai sāka strādāt jau pērn februārī. Gada laikā 19 elektroniskās reģistrācijas nav liels rādītājs - ceram, ka nākotnē šo pakalpojumu sāks izmantot vairāk,» stāsta Brice.

Viņa norāda, ka pakalpojuma popularitātei traucējusi līdzšinējā nelielā elektroniskā paraksta izplatība, taču patlaban, kad elektroniskais paraksts sācis iemantot lielāku popularitāti, prognozējama arī elektronisko reģistrāciju īpatsvara palielināšanās.

UR interneta mājaslapā esot paskaidroti elektronisko dokumentu iesniegšanas pamatprincipi un ir izvietots pieejamo veidlapu saraksts. Dokumentiem jābūt iepriekš sagatavotiem un katram atsevišķi parakstītam ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu.

Jau ziņots, ka UR janvārī reģistrējis pirmo biedrību, kuras reģistrācijas process noritējis pilnībā elektroniski.

Pagaidām subjektiem, kas nav komersanti, reģistrācijas pieteikumi jāsūta uz e-pasta adresi "info@ur.gov.lv", taču no nākamā gada jūnija reģistrācijas dokumentus tiešsaistē būs iespēja aizpildīt un nosūtīt visiem UR reģistru subjektiem. Elektronisko pakalpojumu attīstība paredzēta projektā par UR jauno informācijas sistēmu.

Dalies ar šo rakstu