Gada nogalē ārvalstu uzņēmumi steiguši noguldīt naudu Latvijas bankās 

2010. gada decembrī nerezidentu noguldījumu apjoms pieauga par 356 miljoniem latu jeb 8,3%, veicinot kopējo banku piesaistīto noguldījumu apjoms kāpumu par 5,3%.

Ieva Mārtiņa, 24.1.2011

sxc

 
Kopējais noguldījumu apjoms bankās 2010. gada beigās sasniedza 11,11 miljardus latu, kas ir par 16,3% vairāk nekā pirms gada. Aptuvenās aplēses liecina, ka tajā skaitā nerezidentu noguldījumu apjoms pērnā gada nogalē sasniedza 4,8 miljardus latu un bijis par aptuveni 1,2 miljardiem latu jeb 33% lielāks nekā 2009.gada beigās, kad nerezidentu noguldījumi veidoja 3,6 miljardi latu.
 
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) skaidro, ka straujajam nerezidentu noguldījumu atlikuma pieaugumam gada nogalē ir izteikti sezonāls raksturs un, tā kā pārsvarā šie noguldījumi ir vai nu pieprasījuma, vai īstermiņa, tad jaunā gada pirmajos mēnešos nerezidentu noguldījumu apmērs parasti sarūk. Pagājušā gada pēdējā mēnesī banku piesaistīto rezidentu noguldījumu atlikums pieauga par 202 miljoniem latu jeb 3,2%.
 
FKTK dati liecina, ka 2010. gada laikā visstraujāk - par 31% - pieaudzis no uzņēmumiem piesaistīto noguldījumu apjoms (gada beigās sasniedzot 5,46 miljardus latu), kur jau vēsturiski lielāko daļu veido nerezidentu uzņēmumu noguldījumi.
Savukārt no mājsaimniecībām piesaistīto noguldījumu apjoms 2010. gada beigās sasniedza 3,42 miljardus latu, kas tādējādi gada griezumā uzrādījis 4,7% pieaugumu.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

No šīs sadaļas

Latvijas banku nozares kopējie zaudējumi 2010. gadā sasniedza 360,6 miljonus latu, kas...

Nebanku kreditētāji pauž pārsteigumu par Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajiem noteikumiem,...

No šī gada novembra lombardiem un ātro patēriņa kredītu sniedzējiem būs jāsaņem...

Pagājušajā gadā būtiski uzlabojies banku nozares kopējā korporatīvā reputācija Latvijā,...

Trasta komercbanka varētu iegādāties ieguldījumu brokeru sabiedrību Maximus Capital Markets, kurai...

Lielam skaitam baņķieru tiek maksāts vairāk nekā viņi ir vērti, atzinis Lielbritānijas...

Siltuma parādu summa šajā apkures sezonā pieaugusi aptuveni par 5 miljoniem latu,...

DK Daugava vadība lūgs Finanšu un kapitāla tirgus komisiju izvērtēt Swedbank rīcību,...

Latvijas Krājbanka kā pēdējā finanšu tirgus iestāde nolēmusi izstāties no Rīgas biržas....

Krīze ir ne tikai samazinājusi nekustamo īpašumu cenas un uzaudzējusi bezdarbnieku armiju,...