Gada sākumā pieaudzis kravu apgrozījums Rīgas Brīvostā

2011. gada 15. marts plkst. 14:34
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kravu apgrozījums Rīgas Brīvostas termināļos pirmajos divos gada mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, pieaudzis par 3,8%.

Vislielākais pieaugums vērojams naftas produktu segmentā, sasniedzot 1,35 milj. tonnu, kas ir par 16,8% vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajos divos mēnešos. Par 8,7% palielinājies ģenerālkravu apjoms, kas galvenokārt noticis uz konteinerizēto kravu kopapjoma pieaugumu. Šā gada sākumā šo kravu pārkraušana bijusi par 21,5% apjomīgāka nekā iepriekšējā atskaites periodā.

Pozitīva tendence vērojama arī kokmateriālu kravu apgrozījumā. Janvārī un februārī pārkrauts vairāk nekā 433 tūkst. kubikmetru, kas ir par 6,8% vairāk nekā iepriekš.

Savukārt par 3% mazāks ir kopējais beramkravu apgrozījums. Šajā segmentā par 24,5% samazinājušās šķeldas kravas un par 6,7% ogļu kravas. Tajā pašā laikā tendenci palielināties saglabā minerālmēslu, rūdas, ferokausējumu, kā arī citu beramkravu apjoms.

DB jau rakstīja, ka pagājušajā gadā Rīgas brīvosta sasniedza kravu apgrozījuma rekordu ostas pastāvēšanas vēsturē. Ostā tika apkalpotas kravas vairāk nekā 30 milj. tonnu apmērā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām