Gaidāmas intensīvas debates par jauno iepirkumu likumu

2016. gada 15. septembris plkst. 9:52
Autors: Kārlis Vasulis - speciāli Dienas Bizness
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Saeimas deputāti un uzņēmējus pārstāvošās organizācijas cer līdz gada beigām tikt galā ar jauno Publisko iepirkumu likumu, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Saeimā beidzot ir nonācis publisko iepirkumu jaunā regulējuma likumprojekts. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, kas konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, lūgs to iekļaut šodienas Saeimas plenārsēdes darba kārtībā izskatīšanai pirmajā lasījumā. Priekšlikumu iesniegšanas termiņu rosina noteikt divu nedēļu garumā. Gan deputāti, gan uzņēmēju organizācijas prognozē ļoti lielu skaitu priekšlikumu likumprojektam, kā arī joprojām nav vienošanās par daudziem konceptuāliem jautājumiem, kas liek šaubīties, vai likumu izdosies pieņemt iecerētajā laikā. Savukārt pašvaldības bažījas, ka jaunais regulējums varētu palielināt administratīvo slogu iepirkumu organizēšanā.

Ņemot vērā vairāku organizāciju – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības un Latvijas Reklāmas asociācijas – iebildumus, likumprojektu neskatīs steidzamības kārtā, bet gan trijos lasījumos. LTRK vēlas, lai jaunais likums tiktu pieņemts pēc iespējas ātrāk, tomēr bažījas, ka vēl ir daudz neatrisinātu konceptuālu jautājumu. «Šobrīd vēl ir neatrisināti konceptuāli jautājumi, par kuriem neesam spējuši vienoties starpministriju un starporganizāciju līmenī. Risks ir, ka Saeimā to izdarīt būs tikpat grūti,» pauž kameras Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa, izsakot šaubas, vai likumu paspēs pieņemt līdz decembra beigām, ņemot vērā, ka drīz sāksies valsts budžeta skatīšana Saeimā.

Visu rakstu Gaidāmas intensīvas debates par jauno iepirkumu likumu lasiet 15. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu