Gailis: mana, Plaudes un Ķirsona kļūda bija orientēšanās uz stabilu izaugsmi

2011. gada 11. janvāris plkst. 10:28
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmēju Gunāra Ķirsona, Ievas Plaudes un Māra Gaiļa lielākā kļūda bijusi tā, ka viņi orientējušies uz stabilu ekonomisko izaugsmi.

M.Gailis skaidro, ka ar viņu tā bijis precīzi, bet tas gan izrietot arī no viņa rakstura, jo esot avantūristisks tips. «Man gribas iet uz priekšu, un mani neinteresē nauda. Mani interesē kustība. Arī Gunārs iekrita ne jau ar savu ēdināšanas biznesu, bet ar nekustamā īpašuma lietām. Līdzīgi arī Ievai bija liels nekustamā īpašuma segments. Likās, viss iet tik strauji, tu pārāk daudz liec iekšā un tavs personīgais, neaizskaramais kapitāls neatbilst attīstības ātrumam. Viss. Tad ir kaut kāds klupiens, un sveiki!,» uzsver M.Gailis.

Uzņēmējs skaidro, ka visvieglāk ir paskatīties atpakaļ. Ja to izdara, tad nozarē, kurā viņi visi trīs darbojušies, redzam nopietnas valsts nodokļu politikas kļūdas. «Kāpēc bizness īpašumu jomā būtībā bija padarīts negodīgs? Tāpēc, ka viena daļa uzņēmēju, kuri darbojās kā privātpersonas, oficiāli netika aplikti ar nodokļiem vispār. Nevis tie izvairījās, bet netika aplikti. Šodien tāds uzņēmējs nopirka par 100 Ls, rīt kā privātpersona pārdeva par 10 tūkst. Ls un nodokļos nemaksāja ne santīma.

Aplikšanu izdevās novilcināt trīs vai četrus gadus. Profesionālie attīstītāji, sākot ar Šīnu, par to brēca, es arī runāju, ka tas vienkārši kropļo lietu, pūš to burbuli, veļ to sniega piku. Valsts politika šajā jomā nodarīja lielu ļaunumu plaukstošai nozarei,» pauž bijušais premjers.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām