Būve

Gaismas pils 6 miljonu noņemšanu nākamgad nejutīšot

Ingrīda Drazdovska, 30.12.2010

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valdības lēmums par finansējuma samazināšanu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvniecībai 2011. gadā neietekmēs darbu izpildes kvalitāti un termiņus.

Par šo samazinājumu puses jau bija vienojušās. Šis lēmums nozīmē naudas plūsmas optimizāciju, skaidro pilnsabiedrības Nacionālā būvnieku apvienība padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns.

Db.lv jau ziņoja, ka 2011. gadā jaunās LNB ēkas celtniecībai no valsts budžeta tiks atvēlēts par 6 miljoniem latu mazāk par iepriekš plānoto. Vēl augustā valdība lēma, ka nākamgad LNB celtniecībai no budžeta tiks atvēlēti 36,6 miljoni latu, bet saskaņā ar decembra beigās Ministru Kabineta apstiprinātajām izmaiņām, tam tiks atvēlēti 30,6 miljoni latu. samazinot finansējumu LNB projekta īstenošanai 2011. gadā par 6 miljoniem latu un atjaunojot samazināto finansējumu 2013. gadā par 5 miljoniem latu, ir iespējams nodrošināt būvdarbu veikšanu atbilstoši grafikam. Projekta īstenošanas gaitā būs iespējams iegūt izmaksu ekonomiju 1 milj. latu apmērā, tehniski ekonomiskās izvērtēšanas rezultātā veicot izmaiņas projekta jumta sistēmas risinājumā.

M. Saukāns piekrīt, ka projektu kopumā var pārskatīt un vēl rast iespējas ieekonomēt. Tas attiecas uz infrastruktūru, iekārtām, daudzām citām lietām. Kvalitāte no tā necietīšot.

Tikmēr 2010. gada nogalē jaunajai bibliotēkas ēkai ir pabeigta tās karkasa būvniecība, bet drīzumā plānots pabeigts darbs pie monolītās betonēšanas un paneļmontāžas. Decembrī turpinājās darbi pie ēkas inženiertīklu izbūves – elektrības, vājstrāvas, ūdensvada, kanalizācijas un apkures sistēmām. Tuvākajā laikā plānots sākt ventilācijas un dzesēšanas sistēmu izbūve.

Tāpat turpinās darbs pie bibliotēkas jaunās ēkas galvenā vizuālā elementa – stiklotās fasādes, ko veidos ap 5200 m2 stikla un aptuveni 10 000 m2 necaurredzama dekoratīva stikla pakešu.

Līdz šā gada decembra beigām šajā objektā ir izpildīti darbi par 45,488 milj. latu, un deflācijas dēļ ir ietaupīti gandrīz 4 miljoni latu (precīzs skaitlis būs zināms nākamā gada februārī). Kā jau minēts, 2011. gadā ēkas būvniecība atvēlēti 30,6 milj. latu, bet 2012. gadā plānots 31 milj. latu, 2013. gadā – atlikusī līguma apjoma summa, kas šobrīd nav precīzi nosaucama.

Nacionālā būvnieku apvienībā ietilpst uzņēmumi RBSSKALS, Skonto būve, RE&RE.

Komentāri

Pievienot komentāru