Būve

Gaismas pils celtniecība kļuvusi lētāka

Dienas Bizness, 28.11.2012

Foto: Kristaps Kalns, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ekonomikas lejupslīdes dēļ valsts vairākus gadus bija spiesta konsolidēt budžetu un ciest citas starptautisko aizdevēju noteiktas neērtības, taču šie procesi nesuši arī ieguvumus – pirmskrīzes un šā brīža cenu starpības dēļ Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) celtniecība izmaksās par gandrīz deviņiem miljoniem mazāk, nekā tas tika prognozēts iepriekš, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

«Lai arī krīzes dēļ valstij ir nācies pagarināt LNB ēkas būvniecības un nodošanas termiņu, kas radījis dažādas neērtības, valsts ir arī ieguvusi – noticis būtisks izmaksu samazinājums. Tas bijis iespējams, pateicoties indeksācijai, kas ir taisnīgs mehānisms līgumcenas noteikšanā starp būvniekiem un pasūtītāju. Pateicoties indeksācijai, valsts bibliotēkas būvniecības procesā kopumā būs ietaupījusi 8,9 miljonus latu,» laikrakstam sacījis Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Guntis Puķītis.

Ietaupījuma summu valstij veidojot trīs galvenās pozīcijas: līdz šim veiktie vairāk nekā 5,1 miljona latu indeksācijas norēķini, indeksācijas parāda uzkrājums 2,6 miljoni latu un turpmākā indeksācijas prognoze līdz būvdarbu pilnīgai pabeigšanai, kas veido 1,2 miljonus latu.

Visi indeksācijā ietaupītie līdzekļi – gan jau veiktie indeksācijas norēķini, gan vēl neapmaksātā daļa un turpmākā prognoze – esot ieplānoti citu LNB projekta vajadzību īstenošanai, piemēram, mēbeļu un aprīkojuma iegādei.