Gaižēni paplašinās un audzēs apjomus

2012. gada 16. jūlijs plkst. 8:13
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Cūkkopības komplekss Gaižēni Bauskas novadā paplašina ražošanu, ieguldot 4,5 miljonus latu.

Uzņēmuma valdes loceklis Alekss Rasmusens DB pastāstīja, ka Gaižēni Bauskas novadā paplašinās un paredzēts izveidot jaunu kompleksu 14 tūkstošiem nobarojamo cūku. Pēc kompleksa pabeigšanas Gaižēni kļūs par vienu no lielākajiem kompleksiem. Šobrīd ar cūkkopību uzņēmums nodarbojas arī Priekuļu un Īslīces novados.

Kompleksa izveide Brunavas pagastā noris divās kārtās - pirmo paredzēts pabeigt līdz 31. oktobrim, otru - līdz šā gada beigām vai nākamā gada sākumā. Līdz šim Bauskas novada Īslīces pagastā tika nobaroti sivēni līdz 30 kg, bet jaunajā kompleksā sivēnus varēs turpināt nobarot līdz pieaugušām cūkām, un tas uzņēmumam dos pievienoto vērtību.

Nobarojamās cūkas Gaižēnos ražo gan vietējam tirgum, kur joprojām pašu ražotāji spēj nodrošināt tikai pusi no nepieciešamā apjoma, gan eksportam.

Šobrīd galvenās eksporta valstis ir Igaunija, Lietuva un Polija. Krievijas aizliegums ievest dzīvās cūkas no Eiropas Savienības ietekmējis arī Gaižēnus, un nācies meklēt jaunus noieta tirgus. Šobrīd nav zināms, kad varētu atjaunoties dzīvo cūku eksports uz Krieviju, līdz ar to uzņēmuma vadība nesaista lielas cerības ar preces realizāciju austrumu kaimiņvalstī.

Pagājušajā nedēļā Gaižēni reģistrējuši piecas komercķīlas - kopējā prasījumu summa ir 11,3 milj. Ls, liecina Uzņēmumu reģistra informācija. Ķīlas ņēmusi a/s Swedbank, divu ķīlu devēja ir pati SIA Gaižēni, bet pārējo ķīlu devēji - Tarvids Gintauts, Agro Investment Corp. un a/s Livlande Holding, bet parādnieks - Gaižēni. Gaižēnu direktora vietniece Dace Stangaine norāda, ka ķīlas reģistrētas saistībā ar iepriekš ņemto kredītu pārfinansēšanu. Viņa skaidro, ka iepriekš ņemtais kredīts ārvalstu bankā tagad pārnests uz Latvijas banku. Lai varētu pilnveidot ražotni un modernizēties, pērn SIA Gaižēni piesaistījusi finanšu investoru, Kaimanu salās reģistrēto Agro Investment Corp., kam tagad pieder 48% kompānijas kapitāldaļu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām