Galvaspilsētas attīstība «uz krīta» 

Piekoriģējusi projektu izmaksas, Rīgas dome turpina lemt par arvien jauniem aizņēmumiem izglītības projektu īstenošanai
, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lāsma Vaivare
, 09.6.2015
1/3

Natālijas Draudziņas vidusskola

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Vairāk nekā 3,4 milj. eiro teritoriju labiekārtošanai pie 29 skolām un bērnudārziem – par šiem līdzekļiem plānots attīstīt un labiekārtot rotaļlaukumus, sporta laukumus, celiņus un žogus. Savukārt par 670 tūkst. eiro ieplānots veikt ēkas Katrīnas dambī vienkāršotu renovāciju, lai tur varētu izvietot bērnudārzu. Par projektu īstenošanai nepieciešamā aizņēmuma ņemšanu Rīgas dome gatavojas lemt šodien. Naudu pašvaldība aizņemsies no Valsts kases vai cita aizdevēja – skatoties, kas piedāvās izdevīgākus noteikumus. Iepriekš domes amatpersonas atzinušas – Valsts kases likmes šobrīd ir ļoti izdevīgas.

Pārdala naudu


Abu šo projektu īstenošanai pilsētas šī gada budžeta investīciju programmā paredzētas mazākas summas – attiecīgi ap 3,15 milj. eiro un 550 tūkst. eiro. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja jau akceptējusi grozījumus šī gada budžeta investīciju programmā, gan nemainot kopējo summu, bet naudu pārdalot starp projektiem. Samazinot paredzēto finansējumu vairākiem iecerētiem darbiem, piemēram, Natālijas Draudziņas vidusskolas renovācijas uzsākšanai, atvēlot 570 tūkst. eiro iepriekš domāto 800 tūkst. eiro vietā, vai virtuvju bloku renovācijai bērnudārzos, iezīmējot 820 tūkst. eiro iepriekš lemto 1,03 milj. eiro vietā, vairāk naudas tiks četriem projektiem. Starp tiem bez jau minētās izglītības iestāžu teritoriju labiekārtošanas un ēkas Katrīnas dambī renovācijas par 160 tūkst. eiro vairāk tiks arī dažādu skolu un bērnudārzu logu nomaiņai, fasāžu renovācijai un siltināšanai, bet par 60 tūkst. eiro vairāk – Rīgas 32. vidusskolas vienkāršotai renovācijai. Tā kā par aizņēmumiem šo projektu īstenošanai Rīgas dome jau lēmumus pieņēmusi, šodien iecerēts tos grozīt, nosakot, ka logu un fasāžu siltināšanai nepieciešams aizņemties teju 2,9 milj. eiro, bet darbiem 32. vidusskolā – 1,76 milj. eiro, izriet no Rīgas domes lēmumprojekta.

Apstrīd konkursus


Koriģēt summas investīciju programmā mudina konkursos par darbu veikšanu piedāvātās līgumcenas, secināms no Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā gūstamās informācijas. Piemēram, par Natālijas Draudziņas vidusskolas ēkas vienkāršotas atjaunošanas pirmās kārtas darbiem uzvarējusī pilnsabiedrība AKN darbus apņēmusies veikt par 465,7 tūkst. eiro (bez PVN), bet SIA Moduls Rīga par 667,6 tūkst. eiro (bez PVN) – atjaunot virtuves blokus izglītības iestādēs. Gan par šiem, gan vairākiem citiem konkursiem, kas saistīti ar šogad paredzētiem darbiem Rīgas skolās un bērnudārzos, sūdzības IUB iesniegusi viena un tā pati kompānija – SIA Baltic Builders Alliance.

Visu rakstu Galvaspilsētas attīstība «uz krīta» lasiet 9. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.