Transports un loģistika

Gandarīti par izstādē TransRussia 2017 paveikto

Egons Mudulis, 24.04.2017

Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas dalībnieki gandarīti par izstādē TransRussia 2017 paveikto; riski gan saglabājas, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Gan uzņēmumu, gan ostu un valsts pārstāvji ir apmierināti ar Krievijas lielākā nozares foruma norisi, paužot optimismu par kravu pārvadājumiem nākotnē. Tai pašā laikā arī konkurējošās valstis nesnauž, un komersantiem jārēķinās ar kaimiņvalsts stratēģiju pēc iespējas vairāk kravu nosūtīt caur savām ostām, DB norāda izstādes dalībnieki un eksperti.

Viņi arī uzsver, ka pasākums bijis labi noorganizēts, Latvijas līdzdalība izcelta, tostarp piešķirot mūsu transporta un loģistikas stendam goda diplomu par labāko ekspozīcijas prezentāciju. «Pozitīvi ir tas, ka Krievijas uzņēmēji ir ieinteresēti sadarboties,» norāda KS Terminal valdes priekšsēdētājs Ēriks Cešeiko. Ir skaidrs, ka Latvijas komersanti neko nevar ietekmēt saistībā ar kravu plūsmu politizēšanas problēmu. Tai pašā laikā kaimiņvalsts uzņēmējiem šajā ziņā tomēr ir lielas sviras un viņi aktīvi piedalās šo jautājumu risināšanā. Kaut arī izstādē jaunas iestrādnes nav radušās, esošie kontakti ir nostiprināti. Tāpat uz vietas varot ļoti labi saprast drēbi, tendences, uz ko Krievija virzās, uzsver Ē. Cešeiko, un šī informācija atšķiras no Latvijas medijos pieejamā.

«Optimisms saistībā ar Krievijas ekonomisko situāciju ir mazliet lielāks nekā līdz šim,» atzīmē Jānis Bikše, kura pārstāvētais uzņēmums Systems Terminal nodarbojas ar konteinerizēto kravu apkalpošanu. Kompānija Maskavā parakstījusi līgumus, pie kuriem strādāts jau pusgadu.

Visu rakstu Cerīgi raugās nākotnē lasiet 24. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru