Gandrīz pusei no visām mazkapitāla SIA pamatkapitāls ir viens lats

2011. gada 07. janvāris plkst. 11:25
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pēc 2009.gadā reģistrētā krituma, kad jaundibināto uzņēmumu skaits bija zemākais pēdējo sešu gadu laikā, pērn jaunreģistrēto uzņēmumu skaits atgriezies iepriekšējo gadu līmenī.

Pērn reģistrēti 12,68 tūkst. jaunu uzņēmumu, kas ir par 37,4% vairāk nekā 2009.gadā, liecina Lursoft apkopotā informācija. Tomēr pozitīvo ziņu aizēnojot fakts, ka par 51,27% palielinājies likvidēto uzņēmumu skaits, kas nozīmē, ka faktiski uzņēmumu skaitam pagājušajā gadā klāt nākuši vien nedaudz vairāk nekā četri tūkstoši jaunu subjektu.

Kopš pagājušā gada maija sākuma Latvijā ir iespēja reģistrēt arī mazkapitāla SIA, tai skaitā arī ar viena lata pamatkapitālu un, kā liecina Lursoft apkopotie dati, pagājuša gada astoņos mēnešos šo iespēju steiguši izmantot ievērojams skaits uzņēmēju.

No visām pērn reģistrētajām SIA 5,18 tūkst. jeb 43,53% bijušas ar samazinātu pamatkapitālu. Savukārt no visām reģistrētajām mazkapitāla SIA vislielāko īpatsvaru ieņem SIA, kuru pamatkapitāls ir tikai viens lats (44,56%), bet SIA ar pamatkapitālu robežās no 2 līdz 10 latiem sastāda 26,85% no reģistrētajiem mazkapitāla SIA.

Mazkapitāla SIA visbiežāk dibina viena vai divas fiziskas personas. Proti, pērn 85,71% gadījumu kā mazkapitāla SIA īpašnieks reģistrēta viena fiziska persona, savukārt divas fiziskas personas mazkapitāla SIA dibinājušas 11,97% gadījumu.

Jāpiebilst, ka gandrīz katrs otrais, kurš pagājušajā gadā dibinājis mazkapitāla SIA iepriekš nav bijis neviena uzņēmuma līdzīpašnieks vai arī īpašnieks.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām