Gatavojas ieviest bargākus sodus sastrēgumu izraisītājiem

2007. gada 29. novembris plkst. 14:50
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Par stāvēšanas aizlieguma pārkāpumu, ja tā rezultātā trīs vai vairāk autovadītāji ir spiesti veikt vairākus manevrus stāvošā transporta līdzekļa apbraukšanai, sods Rīgā, iespējams, būs simts latu apmērā, informēja Rīgas dome. 

Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti šodien, 29.novembrī, uzklausījuši un akceptējuši Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšlikumus par sodu palielināšanu tiem autovadītājiem, kas pārkāpj apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes, tādējādi palielinot sastrēgumus pilsētas ielās.

RPP pārstāvji atzina, ka šobrīd pilsētas centrā daļai autovadītāju izdevīgāk ir pārkāpt noteikumus, novietojot savus braucamos neparedzētās vietās, jo sods par šādu nodarījumu ir mazāks nekā maksa par autostāvvietu. Šobrīd policistiem nav dotas arī tiesības katrā gadījumā individuāli izvērtēt satiksmei un tās dalībniekiem radīto bīstamību. Rezultātā autovadītājs, kas regulāri pārkāpj noteikumus, tiek sodīts ar tādu pašu naudas sodu, kā tas, kas pārkāpumu izdarījis pirmoreiz.

RPP uzskata, ka par apstāšanās pārkāpumu, ja tā rezultātā trīs vai vairāk transporta līdzekļu vadītāji ir spiesti veikt vairākus manevrus – apturēt automašīnu, pārkārtoties citā braukšanas joslā, daļēji vai pilnīgi nobraukt no brauktuves – stāvoša transporta līdzekļa apbraukšanai, atbilstošs naudas sods būtu nosakāms četrdesmit latu apmērā. Savukārt par stāvēšanas aizlieguma pārkāpumu, ja tā rezultātā trīs vai vairāk autovadītāji ir spiesti veikt vairākus manevrus stāvošā transporta līdzekļa apbraukšanai, soda sankcijai būtu jābūt simts latu apmērā.

Otrdien šo jautājumu plānots skatīt Rīgas domes Satiksmes un transporta komitejas sēdē. Uz to paredzēts uzaicināt pārstāvjus no Valsts policijas un CSDD.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām