Ģenerālprokuratūra atsakās uzsākt kriminālprocesu par Juraša un Strīķes izteikumiem

2011. gada 13. aprīlis plkst. 17:11
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ģenerālprokuratūrā nolemts atteikt uzsākt kriminālprocesu pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša iesnieguma par neslavas celšanu.

Kriminālprocesu nolemts neierosināt, jo nav bijis iespējams gūt pierādījumus, kas apstiprinātu vai izslēgtu Jura Juraša un Jutas Strīķes Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē paustos apgalvojumus, līdz ar ko izdarītajā nodarījumā nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāva, Db.lv informēja LR Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciālists Andrejs Vasks.

Atbilstoši Prokuratūras likuma 16.panta pirmās daļas 1.punktam, Ģenerālprokuratūra veikusi pārbaudi sakarā ar masu informācijas līdzekļos publicēto informāciju par iespējamo KNAB priekšnieka N.Vilnīša prettiesisko rīcību valsts institūciju dienestā. Pārbaudes rezultātā 2011.gada 8.aprīlī pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 24.nodaļas, jo tās rezultātā nav bijis iespējams gūt pierādījumus, kas apstiprinātu vai izslēgtu J.Juraša un J.Strīķes paustos apgalvojumus.

 

Dalies ar šo rakstu